کارشناس مذهبی گفت: با توجه به خدمات خالصانه و فراوانی که آیت الله رئیسی به مردم کرد، مزد و پاداش او شهادت بود که نصیبش شد.

 حجت‌ الاسلام شمس‌الدین عارفی  در مراسم سوگواری کسبه و بازاریان بیرجند در پی درگذشت شهادت گونه رئیس جمهور و همراهانش که در هیات ابوالفضلی برگزار شد، افزود: شهادت نوش جان و گواری وجودشان اما با رفتن آنها دل‌های مردم آزرده و غصه دار شد.

وی گفت: در بیش از ۴۰ سال گذشته خادمان مردم که با خلوص نیت برای مردم کار کردند به شهادت رسیدند؛ شهید رجایی هم مانند آیت الله رئیسی فرد مردمی و به فکر و تلاش برای مردم بود.

کارشناس مذهبی بیان کرد: به خصوص در یک سال گذشته که بسیار پرتنش و اضطراب برای رئیس جمهور و اطرافیان بود اما خیلی زیبا از عهده کارها برآمدند و امیدواریم جای خالی آنها پر شود و این چرخه خدمت ادامه یابد.

وی افزود: آیت الله رئیسی به عنوان سید الخادمین، خادم مثال زدنی برای مردم بود لذا همه علاقمند به ایشان و چشم انتظار بودند کارها به نتیجه برسد که بدون شک هم نتیجه خواهد داد.

حجت الاسلام عارفی گفت: با درایت رهبر عزیز این چرخه‌ای که به حرکت درآمده به دست توانای ایشان از چرخش نخواهد ایستاد و بدون شک راه شهید ادامه خواهد داشت، افرادی که نزدیکش بودند این راه را با فرامین رهبری ادامه خواهند داد و نخواهند گذاشت دشمن شاد شویم.

کارشناس مذهبی: شهادت مزد خدمت خالصانه است

وی اظهار کرد: انصافا صبر مقام معظم رهبری و آرامشی که شب گذشته در جمع پاسداران داشتند و فرمودند مردم نگران نباشند حرکت مملکت همچنان ادامه خواهد داشت، به قلب‌ها آرامش داد که نشان دهنده ارتباط الهی و معنوی رهبر است و با آرامش و درایت خود همه را به آرامش دعوت کردند و یقینا می‌دانیم راه این شهیدان ادامه خواهد داشت.

حجت‌الاسلام عارفی افزود: در باب خدمت به خلق و مزد و پاداشی که خدای تبارک و تعالی برای خادمان مردم در نظر گرفته است، روایات عجیبی داریم و امروز هم امام هشتم شیعیان آیت الله رئیسی را مهمان سفره کرم خود کرد.

وی با بیان اینکه ما برای خودمان گریه می‌کنیم چون شهدا به فیض عظما رسیده‌اند عنوان کرد: رئیس جمهور به مردم و مملکت خدمات زیادی کرد و شبانه روزی در تلاش بود تا گوشه‌ای از کارها را اصلاح و مقداری از درد مردم را درمان کند و به امور اقتصادی جامعه برسد.

این کارشناس مذهبی یادآور شد: رئیس جمهور دائم در سفر بود و خیلی از کارها را شخصا و به بطور خاص سر می‌زد؛ غم و غصه‌ها، آزار و اذیت‌ها و نیش زبان‌ها را تحمل کرد و غصه‌ها از دست کارشکنان خورد اما به خدا توکل داشت و با توسل به اجدادش کار را پیش می‌برد.

کارشناس مذهبی: شهادت مزد خدمت خالصانه است

وی گفت: اخبار ضد و نقیض در سایت‌ها و فضای مجازی زیاد منتشر می‌شود که باید حواسمان جمع باشد و تنها از منابع رسمی اخبار دریافت شود تا دشمن نتواند با شایعات، دل مردم را خالی یا برای خود راه نفوذی پیدا کند.

حجت‌ الاسلام عارفی اظهار کرد: همه خدمات این شخصیت را دیده‌ایم از خدمتکاری علی ابن موسی الرضا (ع) و تحولات عجیبی که در آستان مقدس رضوی ایجاد کرد تا دوران ریاست جمهوری، شخصیتی که مطیع فرامین، یار و مددکار رهبری بود.

وی گفت: رفتن آیت الله رئیسی از بین ما ضایعه‌ای شد که به راحتی قابل جبران نیست، هرچند باز هم افراد خدوم و صالحی هستند که به فکر خدمت به مردم، نظام و مملکت هستند.

مدرس حوزه علمیه ادامه داد: با دست گرفتن امور به دست این افراد و ادامه راه شهیدان، زحمات و خدماتی که در چند سال اخیر آغاز شده، نتیجه خواهد داد.

آیت الله  سید ابراهیم رییسی  خادم‌ الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهور اسلامی ایران که بعد از ظهر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شده بود، به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام رضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور