#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

🔸در شبانه روز گذشته ۱۷۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: دیروز ۲۷۰ آزمایششناسایی ۱۷۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در خراسان جنوبی تشخیص کرونا در استان انجام شد که در مجموع ۸۱ بیمار جدید شامل ۲۲ بستری و ۵۹ مورد سرپایی، شناسایی شدند.

دکتر مهدی زاده افزود: از این تعداد ۳۱ مورد از بیرجند، درمیان و فردوس هر کدام ۲ مورد، زیرکوه ۷ مورد، سرایان ۳ مورد، سربیشه ۱ مورد، طبس ۱۲ مورد، قاین ۱۳ مورد و نهبندان ۱۰ مورد جدید شناسایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همچنین از ۵۳۲ تست سریع کرونا ۹۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در حال حاضر ۲۶۸ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۱۶۱ نفر کرونا مثبتند.

مهدی زاده گفت: از این تعداد ۲۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۱۰ نفر نامساعد است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: ۳ مورد فوت جدید در شبانه روز گذشته در خراسان جنوبی ثبت شد و فوتی‌های ناشی از این بیماری به هزار و ۱۱۳ نفر رسید.

وی افزود: در شبانه روز گذشته ۴۹ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۷۲ بیمار شامل ۳۹ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تاکنون ۲۹ هزار و ۳۴۹ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.

به گفته وی تا روز گذشته ۸۳ هزار و ۵۷۲ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که ۳۰ هزار و ۶۲۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.

مهدی زاده افزود: همچنین در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا در استان تا امروز ۲۶۲ هزار و ۵۴۸ نفر واکسن نوبت اول و ۱۵۴ هزار ۷۶۷ نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تا به امروز ۴۵۶ هزار و ۴۴۲ دوز واکسن کرونا وارد استان شده است که ۴۲۴ هزار و ۳۰۱ دوز آن تلقیح شده است که آمار ۹۲ درصدی را نشان می دهد.