استاندار خراسان جنوبی گفت: شرایط ورود سرمایه‌گذاری شرکت‌های خصوصی و عمومی با افزایش مشوق ها باید در استان افزایش یابد و در این زمینه مجلس می‌تواند کمک‌های خوبی داشته باشد.

جواد قناعت  در نشست شورای اداری شهرستان های فردوس، بشرویه، طبس و سرایان که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد افزود: سرمایه گذاران معمولا به دنبال سودآوری بیشتر هستند لذا خراسان جنوبی که از نبود برخی زیرساخت‌ها رنج می‌برد در این زمینه عقب است پس باید مشوق ها افزایش یابد.

وی اظهار داشت: عقب ماندگی‌های تاریخی استان زیاد است که امیدواریم با همکاری مجلس انقلابی و دولت مردمی جبران شود.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: باید از فرصت‌های پیش آمده در بحث رشد و توسعه کشور استفاده کنیم و نقاط ویژه و خاص به نقاط محروم داشته باشیم.

وی اظهار داشت: راهبردهای اساسی کشور از دید مقام معظم رهبری همراهی و هم افزایی قوای سه‌گانه است که منجر به توسعه کشور می‌شود.

قناعت عنوان کرد: تمرکز بر حل مسایل و پرهیز از حواشی هم مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده لذا در استان خراسان جنوبی هم در این زمینه وحدت رویه خوبی ایجاد شده است.

وی بیان کرد: تمام نهادها، مسئولان ارشد استانی و شهرستانی نمودی از همدلی و هم افزایی را به نمایش گذاشته اند و با وحدت رویه و امیدآفرینی، به دنبال رفع نقاط ضعف هستند.

استاندار خراسان جنوبی گفت: نمایندگان مجلس هم همراهی و مطالبه‌گری خوبی در استان دارند لذا پیگیری‌هایی که برای زیرساخت‌های استان در فضای تعامل و همدلی انجام می‌گیرد.

وی با اشاره به سفر سه رئیس قوه به خراسان جنوبی در یک سال گذشته عنوان کرد: قطعا حضور رئیس مجلس در این سفر، برکاتی نصیب استان خراسان جنوبی خواهد کرد.

قناعت اظهار داشت: در فضای اغتشاشات سال گذشته شاهد حضور پرشور مردم در استادیوم آزادی برای استقبال از رئیس جمهور بودیم که برای اولین بار دور دوم سفرهای استانی در فضای باز انجام گرفت.

وی افزود: فضای همدلی بین سران قوا منجر به اتفاقات خوبی به خصوص برای خراسان جنوبی شده که برگزاری جشن پایان گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان از جمله این اقدامات بوده است.

استاندار خراسان جنوبی گفت: ۱۵۰ کیلومتر باند دوم در طول یک سال گذشته اجرا شده و ۱۲۰ کیلومتر هم برای امسال در دست اجرا داریم که در طول ۱۰ سال اخیر بی نظیر بوده است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از اقدامات دولت در استان خراسان جنوبی انجام کارهای زیرساختی است ادامه داد: در زمان بحران گاز هم علیرغم اینکه در انتهای خط انتقال قرار داریم اما برای مسئله افت فشار مدیریت خوبی انجام گرفت و کمترین مشکل را در استان داشتیم.

قناعت افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته وزارت نفت پذیرفته تا خط انتقال لوله گاز از زابل به نهبندان انجام شود و طبق پیش‌بینی‌ها زمستان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید که برآورد سرمایه‌گذاری آن هشت هزار میلیارد تومان است.

وی بیان کرد: بهره برداری از باطری سه و چهار کک طبس با ۴۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری هم اقدام مهم دیگر در زمینه توسعه استان بود.

استاندار خراسان جنوبی افزود: روشنایی باند فرودگاه طبس هم منجر به افزایش پروازها به خصوص برای شب شد که با ۴۰ میلیارد تومان هزینه شاهد بهره برداری آن هستیم.

وی ادامه داد: در سال گذشته نهضت احیای واحدهای تولیدی انجام گرفت که ۳۸۴ واحد راکد شناسایی و تا پایان سال توانستیم از این تعداد ۱۹۹ واحد فعال کنیم و امسال هم به طور جدی دنبال می شود.

قناعت افزود: تقویت اعتبارات محرومیت‌زدایی برای استان خراسان جنوبی هم مورد انتظار است تا بسیاری از درخواست‌ها را بتوان در داخل استان رفع کنیم.

وی گفت: کمک به اختصاص معافیت‌های مالیاتی و مشوق‌هایی برای سرمایه گذاران از سوی می‌تواند منجر به جذب سرمایه از دیگر استان‌ها می شود.

استاندار خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: ظرفیت‌های قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی(ع) هم نیاز است در استان بیش از گذشته مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه برای بیمه کارگران ساختمانی هم خبرهای خوبی در راه است که در مجلس پیگیری می‌شود افزود: درخواست‌های ائمه جمعه و فرمانداران در نامه‌ای به صورت مکتوب به مجلس ارایه می‌شود تا شاهد اجرایی شدن آن باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز پنجشنبه در آغاز سفر یکروزه به خراسان جنوبی وارد بشرویه شد و در سومین کنگره سرداران و ۱۵۴ شهید بشرویه شرکت و سخنرانی کرد و در ادامه برنامه ‌راهی شهرستان طبس شد.

محمدباقر قالیباف عصر امروز در بدو ورود به آستان مبارک حضرت حسین‌بن موسی الکاظم طبس در دیدار چهره به چهره با شماری از شهروندان طبس گفت و گو کرد و با حضور بر مزار شهدا در این مکان مقدس، به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.

وی همچنین در ادامه برنامه‌های سفر در نشست شورای اداری طبس شرکت کرد

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور