استاندار خراسان جنوبی گفت: شتاب توسعه زیرساخت ها در خراسان جنوبی، نتیجه نگاه ویژه دولت سیزدهم به مناطق محروم و کمتربرخورداراست.
جواد قناعت  در مراسم آغاز عملیات اجرایی کارخانه تولید شمش طلای خونیک اظهار کرد: به نمایندگی از مردم خراسان جنوبی از حضور سرمایه گذاران در این استان قدر دانی می کنم.
🔹وی با بیان اینکه بعد از استقرار دولت سیزدهم شاهد تحول و جنبش در بخش های مختلف کشور هستیم، افزود: دولت سیزدهم نگاه ویژه به مناطق محروم دارد، یکی از دستاوردهای انقلاب نگاه عادلانه به مناطق مختلف است.
🔹به گفته وی؛ مردم خراسان جنوبی از حیث معنویت، سیاست و نگاه عمیق انقلابی بسیار خوب بوده و دین خود را به انقلاب ادا می کنند.
🔹استاندار با بیان اینکه در دوره های گذشته به حوزه های زیرساختی خراسان جنوبی کمتر توجه شده، تصریح کرد: با استقرار دولت سیزدهم شاهد کارهای اساسی و زیربنایی از جمله انتقال آب از دریای عمان، انتقال خطوط گاز و خط ریلی در خراسان جنوبی هستیم.
🔹قناعت با اشاره به اینکه در همین دهه فجر امسال در خراسان جنوبی دو بیمارستان بشرویه و خوسف افتتاح خواهد شد، اظهار داشت: در طول دو سال گذشته حدود ۵ هزار هکتار از حریم وارد محدوده شهری شده تا طرح نهضت ملی مسکن به سرانجام برسد که ظرفیت عظیمی است.
🔹وی از حضور شرکت های دولتی و خصوصی در حوزه معادن خراسان جنوبی خبر داد و افزود: حضور ایمیدرو و هلدینگ صنایع غدیر در استان از ظرفبت های خوبی است.
🔹به گفته وی؛ خام فروشی ذخایر معدنی در استان از گلایه های مردمی بود که در این دو سال در راستای رفع این دغدغه شاهد احداث کارخانه های فرآوری هستیم.
🔹استاندار با اشاره به حجم ذخایر معدنی در استان، خاطرنشان کرد: می توانیم شهرک تخصصی عناصر معدنی را به ویژه در منطقه خونیک خوسف داشته باشیم.
🔹قناعت با بیان اینکه فضای مثبت کاری در استان به وجود آمده، گفت: کلنگ زنی معدن خونیک سبب کار بیشتر و توسعه منطقه خواهد شد.
🔹وی در پایان مردم را یکی از مؤلفه های قدرت ایران عنوان کرد و گفت: مردم ایران و خراسان جنوبی یک بار دیگر در انتخابات پیش رو و در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه بیعت مجدد با آرمان های انقلاب خواهند داشت.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور