امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به فعالیت شبکه‌های ماهواره‌ای و اجتماعی علیه ایران گفت: قلب و فکر نوجوان و جوان وقتی در معرض شبهات، دروغ‌ها و لجن‌پراکنی‌ها قرار گیرد ممکن است دچار تردید شود.

 حجت‌الاسلام محسن مشرفی در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند در مسجد جامع المهدی (عج) افزود: راه برطرف کردن این نقطه سیاه از فکر و ذهن جوان این است که عده‌ای تلاش کنند پاسخگوی شبهات باشند و در جامعه روشنگری کنند.

وی تاکید کرد: عده‌ای باید مشت دشمن را باز کنند و اگر این اتفاق افتاد فکر زلال جوان برای فراگیری، پیشرفت، تولید، ابتکار و سایر فعالیت‌های سالم و سازنده، صاف و زلال می‌ماند اما اگر پاسخ داده نشود، تاثیر منفی خواهد گذاشت.

خطیب جمعه بیرجند گفت: شبهه‌های زیاد و حجم عظیم تبلیغات دشمن بر ذهن نوجوان و جوان تاثیرگذار است و از او فردی می‌سازد که نسبت به حقایق دچار تضاد می‌شود.

وی یادآور شد: خانواده‌ها، مدرسه، صدا و سیما، حوزه علمیه و همه نهادهای فرهنگی و آحاد این ملت غیور که دشمن را در جنگ‌های مختلف شکست داده‌اند در این عرصه باید به میدان بیایند و مشت تزویر دشمن را باز کرده و جوانان را از چتر تهدیدات دشمن نجات دهند.

حجت‌الاسلام مشرفی افزود: در جریانات اخیر افرادی ممکن است تحت تاثیر قرار گرفته و نتوانند حق را از ناحق و سره را از ناسره تشخیص دهند لذا بی‌خبر، با نقشه دشمن در اغتشاشات همراهی کنند.

وی با اشاره به اینکه راهبرد جهاد تبیین توسط مقام معظم رهبری تدوین شده است گفت: دشمنان بدانند این ملت، ملت امام حسین (ع) و شهادت است و این کشور پر از سردار سلیمانی‌هاست لذا از این ملت تودهنی محکمی خواهند خورد.

امام جمعه موقت بیرجند اظهار داشت: ممکن است عده‌ای به‌صورت نسنجیده قدم در راهی بگذارند که دشمن می‌خواهد، دشمنانی که دستشان به خون هموطنان و سایر مظلومان آغشته است.

وی افزود: امروز بعد از گذشت چند روز از اتفاقات در شهرهای مختلف کشور نقش دشمن در پشت این صحنه‌ها روشن شده است، همان دشمنی که با ایادی خود قرآن کریم و خانه امن الهی را به آتش می‌کشد و چادر از سر ملت شهید داده می‌کشد.

حجت‌الاسلام مشرفی بیان کرد: وقتی این اتفاقات رقم می‌خورد افرادی باید به خود آمده باشند که شرایط، شرایط فتنه است.

وی گفت: به کوری چشم دشمنان و بدخواهان بعد از سه سال، راهپیمایی اربعین با شکوه‌تر از همیشه برگزار شد و صمیمانه‌ترین قدردانی و تشکر را از مردم خونگرم و دوست‌داشتنی عراق به خاطر میزبانی خالصانه آنها داریم.

خطیب جمعه بیرجند افزود: از همه دست‌اندرکاران برگزاری این راهپیمایی از جمله نیروی انتظامی در تسهیل گذرنامه‌ها، دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادی و تدابیر و تسهیلات ویژه دولت که باعث رونق‌بخشی بیش از پیش به این حرکت عظیم حسینی شد و دشمنان را پریشان کرد، قدردانی می‌کنیم.

وی تصریح کرد: این حرکت عظیم به سوی عَلَم هدایت امام حسین (ع) چراغ هدایتی برای زندگی همه ما حول محور شعار جاودانه آن حضرت است.

حجت‌الاسلام مشرفی گفت: همه ما می‌دانیم که دشمن امروز به‌شدت از ملت مسلمان و مقاوم ایران و جبهه مقاومت سیلی خورده و عصبانی است.

وی افزود: دشمن هر روز از مواضع استعمارگرانه و ستمکارانه خود عقب می‌کشد ولی مانند مار زخمی درصدد زهر ریختن به این ملت قهرمان است لذا هر روز بر شیوه‌های مقابله خود می‌افزاید و امروز بیشترین هجمه را بر جنگ رسانه‌ای متمرکز کرده است.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: در دنیا حدود ۳۰۰ ماهواره تلویزیونی فعال است که ۱۱۵ ماهواره فضای ایران اسلامی را پوشش می‌دهد و حیرت‌آور است که ۲۶۰ کانال فارسی زبان برای ایران برنامه پخش می‌کنند.

وی اضافه کرد: همه این شبکه‌ها توسط دولت‌های آمریکا، انگلیس، اسرائیل، آلمان و اخیرا ترکیه تامین می‌شوند و به‌طور رایگان برای ملت ایران پخش برنامه دارند در حالی که در کشور خودشان از مردم حق عضویت می‌گیرند.

حجت‌الاسلام مشرفی گفت: سخاوتمندانه برای مردم ایران برنامه به زبان فارسی پخش می‌کنند اما نتیجه این لجن‌پراکنی شبکه‌های ماهواره‌ای چه می‌شود و نقطه مقابل این برنامه‌ها چه کسانی هستند.

نماز جمعه در بیرجند با حضور استاندار خراسان جنوبی، معاونین استاندار، جمعی از مدیران، فرماندهان نظامی و انتظامی و عموم مردم اقامه شد.

پس از اقامه نماز جمعه نیز تظاهرات مردمی همزمان با سراسر کشور و استان در محکومیت حرکات هنجارشکنانه اخیر از مصلای المهدی (عج) به سمت میدان نماز بیرجند برگزار شد.

قشرهای مختلف مردم در این راهپیمایی ضمن محکومیت توهین به مقدسات و حرکات هنجارشکنان، انزجار خود را نسبت به اقدامات خرابکارانه و خلاف نظم و امنیت عمومی اعلام کردند.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور