#خراسان_جنوبی_استان_پاک

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

امام جمعه موقت بیرجند گفت: تمامی موضوعات مرتبط با ویروس کرونا از طریق رسانه ملی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه می‌شود لذا مردم نباید به شایعات فضای مجازی دامن بزنند.

حجت‌ الاسلام غلامحسین نوفرستی در خطبه‌های نمازجمعه بیرجند در مصلای المهدی (عج) از مجموعه درمان، پزشکان و پرستاران برای ارائه خدمات آموزشی و بهداشتی و مراقبت‌های پزشکی قدردانی کرد و گفت: با توجه به استرس و نگرانی که درخصوص شیوع ویروس کرونا در استان اتفاق افتاده است مجموعه دانشگاه علوم پزشکی ضمن رعایت مباحث درمانی با مباحث روانی نیز دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی افزود: استکبار جهانی با تبلغیات سوء و فضاسازی در رسانه‌های مختلف معاند سعی در ایجاد استرس و ترس مردم و سلب اعتماد آنان از مسوولان دارند که همه باید مراقبت توطئه‌های دشمن باشیم.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: دشمن با انتشار مطالب کذب در فضای مجازی نه تنها مسوولان کشور که مجموعه بسیج و سپاه را نیز زیر سوال برده است.

وی اظهار داشت: به عنوان نمونه دوم و سوم اسفند در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، شبکه معاند بی بی سی فارسی در زمینه شیوع ویروس کرونا پمپاژ تبلیغاتی کرد که در یک بازه دو روزه، ۲۷ خبر کرونا مربوط به ایران و تعداد کمتری مربوط به سراسر جهان بود.

وی گفت: اینکه از کشور چین به عنوان منشاء شیوع این ویروس تنها دو خبر منتشر شود و مدام اخبار این شبکه معاند به ایران اختصاص یابد جای تفکر و تامل دارد.

حجت‌ الاسلام نوفرستی افزود: دشمن در تلاش است این جریان را بزرگ جلوه دهد تا حضور پرشور مردم در انتخابات را زیرسوال برده و از این مساله سوءاستفاده کند اما مردم مانند همیشه در حماسه سیاسی انتخابات پای صندوق‌های رای حاضر شدند.

وی با بیان اینکه وقتی موضوعی اهمیت بیشتری پیدا کند بدون شک دشمن نیز از فضا استفاده بیشتری می‌برد گفت: این روزها جریان تکفیری در سوریه فعال شده است در حالی که آنچه همه را درگیر کرده ویروس کرونا است لذا از حقایق همه غافل می‌شوند.

امام جمعه موقت بیرجند تاکید کرد: افراط و تفریط در هر کاری خوب نیست و اکنون درخصوص شیوع ویروس کرونا افراط شده و فضای مجازی در این زمینه به انتشار اخبار کذب اختصاص یافته است.

وی گفت: یک روز اسلام هراسی، یک روز ایران هراسی و امروز قم هراسی و آخوند هراسی در جامعه راه افتاده است اما باید حواسمان جمع باشد.

حجت‌ الاسلام نوفرستی افزود: ما که خود را مدعی پرچمدار اسلام در جهان می‌دانیم و به دنبال ایجاد وحدت و انسجام هستیم نباید به این شایعات توجه و اخبار را از منابع موثق و رسمی پیگیری کنیم.

وی اظهار داشت: حضور پرشور مردم استان قم در حماسه سیاسی انتخابات، درست زمانی که با انتشار خبر شیوع کرونا در این شهر تلاش داشتند مردم برای رای‌گیری پای صندوق‌های رای حاضر نشوند نشان از ولایتمداری مردم است.

خطیب جمعه بیرجند افزود: دشمن در سال جاری به ویژه ۱۰ ماه منتهی به انتخابات آنچه خواست را برای عدم حضور مردم در انتخابات منتشر کرد اما مانند همیشه شکست خوردند.

وی بیان کرد: در این ایام علیه شورای نگهبان جوسازی شد تا جایی که مقام معظم رهبری مصداقی وارد می‌شوند و می‌فرمایند مردم حق رای دارند.

حجت‌ الاسلام نوفرستی گفت: فشارهای حمله پهپادی و جاسوسی، توقیف نفتکش ایران، شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و فرماندهان جبهه مقاومت به صورت دزدانه و بزدلانه در دل شب همه نشان از نفوذ دشمن است و سال بسیار پرالتهابی را پشت سر گذاشتیم.

وی بیان کرد: یکی از مواردی که پدیده کرونا را بزرگ جلوه دادند پیروزی مردم در صحنه انتخابات از نظر حضور حداکثری و هم از نظر ارزشی بود.

وی افزود: مردم ایران اسلامی از نمایندگان منتخب مجلس یازدهم انتظار دارند گفتمان انقلابی و مقاومت را در مقابل گفتمان سازش و انفعال تقویت کنند.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: ارائه طرح‌های لازم در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی با برنامه‌ریزی‌های دقیق و مبارزه با فساد و تبعیض‌ در جامعه از دیگر انتظارات مردم است.

وی بیان کرد: نمایندگان منتخب مجلس یازدهم برای تشکیل مجلس انقلابی و دولت حزب اللهی، انقلابی و جوان باید تلاش کنند و با دریات، شجاعت و عزت در راستای گام دوم انقلاب حرکت کنند.

وی روز احسان و نیکوکاری و سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) را از مناسبت های هفته پیش رو ذکر کرد و افزود: این نهاد حمایتی به دستور امام امت و با توجه به آیات و روایات درخصوص کمک به مستضعفان و نیازمندان راه‌اندازی شد و منشاء خیرات و برکات فراوان است.