مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در شورای سیاستگذاری تئاتر استان از برگزاری شانزدهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی در آذرماه سالجاری به میزبانی شهرستان بیرجند خبر داد.

علی فرخندهدر شورای سیاستگذاری تئاتر استان با اعلام این خبر، گفت: این جشنواره در راستای خلق تجربه های نوین در عرصه هنرهای نمایشی با نگاه نو و خلاق، با تاکید و تمرکز بر تولید و اجرای عمومی آثار و گسترش دایره مخاطبان آثار نمایشی و با نگاه به چشم انداز تولیدات یکساله هنرمندان تئاتر استان در خراسان جنوبی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه بازبینی آثار جشنواره توسط هیئت انتخاب طی روزهای ۲۹ و ۳۰  آبان ماه انجام می شود، گفت: اختتامیه این جشنواره هفته دوم آذرماه سال جاری به میزبانی شهرستان بیرجند برگزارخواهد شد.

فرخنده با بیان اینکه موضوع نمایش های حاضر در جشنواره آزاد بوده و ملاک انتخاب آثار کیفیت آن است، افزود: گسترش فرهنگ ایثار، شهادت، مقاومت، آسیب های اجتماعی، بهره گیری از مفاهیم و جلوه های تاریخ، فرهنگ و ادبیات غنی ایران وتوجه به فرهنگ عامه و ارزش های بومی، تاریخی و ادبی استان از جمله محورهای مورد تاکید ستاد این جشنواره است.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور