سردار مهدوی گفت: سیره و منش سردار شهید محمود کاوه باید الگو و سرمشق نسل جوان امروزی باشد.

سردار محمدرضا مهدوی شامگاه یکشنبه در مراسم سی و ششمین سالگرد شهادت سردار سرلشکر محمود کاوه و شهدای عملیات کربلای ۲ خراسان جنوبی که در حسینیه جماران برگزار شد، اظهار کرد: زندگی شهید کاوه را به سه دوران قبل از انقلاب، دوران پس از پیروزی انقلاب و دفاع مقدس تقسیم می شود.

فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی افزود: این شهید در دوران نوجوانی به همراه پدرش در مجالس و محافل مذهبی و سیاسی شهر مشهد حضور داشت و در دوران اوج انقلاب نیز با پخش اعلامیه‌های حضرت امام خمینی (ره) به صورت فعالانه در راهپیمایی‌ها و درگیری‌های زمان انقلاب، شرکت می کرد.

وی ادامه داد: با پیروزی انقلاب اسلامی، شهید کاوه به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شهر مقدس مشهد پیوست که با فعالیت هایی از جمله آموزش نظامی به برادران سپاه و بسیج، نگهبانی اماکن و حفاظت از بیت شریف حضرت امام خمینی(ره) همواره پای کار این انقلاب بود.

سردار مهدوی با اشاره به اینکه شهید کاوه با فراگیری آموزش های چریکی به کردستان برای مبارزه با گروهک‌ها و عناصر ضد انقلاب اعزام شد، یادآور شد: دشمن از نام شهید کاوه به خاطر رشادت ها و اقداماتی که برای امنیت این منطقه انجام داده بود به شدت وحشت داشت.

فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه در خردادماه سال ۱۳۶۲ محمود کاوه به عنوان فرمانده تیپ شهدا منصوب شد، تصریح کرد: اولین ماموریت تیپ پس از فرماندهی شهید کاوه انجام عملیات برون مرزی والفجر ۲ در منطقه حاج عمران بود که همزمانی آن با عملیات والفجر ۴ موجب شد تا بخش زیادی از مناطق کردستان و سردشت از وجود ضد انقلاب پاکسازی شود.

وی به شهادت سردار محمود کاوه در جریان عملیات کربلای ۲ بر بلندای قله ‌٢۵١٩ حاج عمران اشاره و بیان کرد: روزی که محمود کاوه به شهادت رسید بسیاری از سران طوایف کردستان تا مدت‌ها مشغول عزاداری بودند و امیدواریم که روش زندگی و منش این سردار شجاع و دلاور اسلام امروز سرمشق جوانان قرار بگیرد تا مسیر این شهید را ادامه دهند.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور