سه کتاب حوزه دفاع مقدس به مناسبت دهه امامت و ولایت در خراسان جنوبی رونمایی شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی در آیین محوری غدیر که شامگاه شنبه در بوستان شهدای گمنام بیرجند برگزار شد، گفت: با توجه به اهمیت فضای مجازی، ۲ کتاب صوتی و یک کتاب مکتوب رونمایی شد و به زودی در فضای مجازی و به صورت عمومی منتشر و توزیع خواهد شد.

سرهنگ غلامرضا فلاحی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کتاب خداحافظ فرمانده گزیده‌ای از خاطرات شهید حسن جهانیان است که به قلم راضیه کریمی و زهرا جعفری تعلیف شده است.

وی گفت: کتاب صوتی بانو در ارتباط با شهید طوبی تاجریزی از شهدای حج به قلم زهره محمدی و گویندگی عفت کارگر است که به زودی در فضای مجازی منتشر می‌شود.

فلاحی اظهار داشت: کتاب صوتی فرشته‌های ساختمان چهار طبقه از جمله کتاب‌های مجازی حوزه کودک و نوجوان است که به قلم عبدالرضا صمدی و گویندگی عفت کارگر تهیه و تنظیم شده است.

همچنین در این آیین به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار، ۱۰ خبرنگار حوزه دفاع مقدس تجلیل شدند.

مردم مومن و ولایتمدار خراسان جنوبی از روز گذشته به مناسبت عید سعید غدیر خم با برپایی جشن‌ها، اجرای سرودهای خیابانی، حرکت کاروان‌های شادی و نورافشانی واقعه بزرگ غدیر را گرامی داشتند.

مراسم جشن عید غدیر با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در نقاط مختلف استان برگزار شد.

همچنین در بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی جشن عید غدیر شب گذشته با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند در مسجد امام حسین (ع) این شهر برگزار شد.