🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: در دهه فجر امسال سه هزار و ۸۳۳ میلیارد تومان پروژه در شهرستان طبس افتتاح و کلنگ‌ زنی می‌شود.
جواد قناعت   در جمع نمازگزاران شهر طبس ضمن گرامیداشت دهه فجر از این ایام، به عنوان دهه ولادت امامت در کشور یاد کرد و افزود: دهه فجر مقطع رهایی ملت ایران از تاریخ گذشته ظلم و ستم و خار و زبونی و اتصال به آینده روشن و باسعادت است.
🔹وی بیان کرد: دهه فجر، طلوع یک تمدن جدید با نگاه و نگرش آموزه‌های اسلام ناب است که با رهنمودهای امام راحل منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد.
🔹استاندار با اشاره به اینکه براساس نظر کارشناسان سیاسی جهان، انقلاب اسلامی ایران بزرگترین پدیده اجتماعی قرن است، بیان کرد: در بخش داخلی تبدیل رهبری مادی به رهبری ولایی با الگوی ولایت فقیه است که رهبرین انقلاب از همان ابتدا در کنار توجه به مسائل مادی، توجه ویژه و خاصی هم به مسائل الهی و معنوی داشتند.
🔹قناعت عنوان کرد: الگوی مردم سالاری دینی و حکومت متکی بر آرای مردم از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی است، مبنای جموری اسلامی، آرای مردم و احکام اسلام است.
🔹وی با اشاره به اینکه ما تنها کشوری هستیم که تاکنون بیشترین انتخابات را در سطح جهان برگزار کردیم، عنوان کرد: دستاورد دیگر انقلاب اسلامی شکست جدایی مظاهر دین خواهی و تجدد خواهی است و انقلاب اسلامی وحدت دین و تجدد در قالب وحدت حوزه و دانشگاه را به اثبات رساند.
🔹قناعت از تقویت اعتماد به نفس در مردم ایران را به عنوان دیگر دستاورد انقلاب اسلامی نام برد و گفت: در گذشته بخش عظیمی از کشور در دوران مختلف جدا شد اما از زمان پیروزی انقلاب اسلامی یک وجب از خاک کشور دست دشمن نیفتاده است.
🔹وی با تأکید بر اینکه بسیاری از کشورها از عظمت و اعتماد به نفس جمهوری اسلامی ایران الگو گرفته‌اند، عنوان کرد: دهه فجر و یوم‌الله‌های طول سال فرصت مناسبی برای بیان دستاوردها و اقدامات نظام و دولت است لذا برای مردم تبیین شود که کجا بودیم و اکنون به چه نقطه‌ای رسیده‌ایم.
🔹استاندار به شکستن مرزهای دانش و پیشرفت و ترقی آن در دوران انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی پزشکان هندی در سطح کشور رژه می‌رفتند اما امروز دانشمندان کشور در حوزه پزشکی حرف برای گفتن دارند و ماهواره به هوا می‌فرستند.
🔹قناعت بیان کرد: وحدت بین شیعه و سنی از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی است که امروز به برکت انقلاب اسلامی نه تنها در سطح کشور بلکه در سطح جهان این وحدت عملی در حال رقم خوردن است.
🔹وی انتخابات را از مؤلفه‌های قدرت در نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و اضافه کرد: یکی از مؤلفه‌ های قدرت نظام اسلامی، پشتیبانی مردم است و دشمنان به دنبال این هستند که با برنامه‌ریزی‌های مختلف مشارکت مردم در انتخابات کاهش یابد.
🔹قناعت با اشاره به اینکه به فرموده مقام معظم رهبری حضور پرشور مردم در انتخابات می‌تواند باعث وحدت، انسجام، قدرت و اقتدار ملی ‌شود لذا تقاضا دارند کسانی که تریبون در اختیار دارند نسبت به دعوت مردم به انتخابات اقدام کنند، بیان کرد: وظیفه داریم در تصمیم‌گیری‌ها، سیاست‌گذاری‌ها و اقدامات بر روی موضوع انتخابات متمرکز شویم چون دشمن در حال دلسرد کردن مردم از انتخابات است و این به ضرر کشور خواهد بود.
🔹وی با بیان اینکه انتخابات پایه تحول و اساس موجودیت نظام اسلامی است، یادآور شد: هر تحولی نیاز به حضور مردم دارد و تحول در انتخابات با حضور و مشارکت حداکثری مردم امکان‌ پذیر است.
🔹به گفته وی؛ انتخابات در ایران مانند کشورهای غربی فرمایشی نیست، بلکه واقعی و سالم است.
🔹استاندار با تأکید بر اینکه هر کسی که مردم را از انتخابات دلسرد کند در پازل دشمن بازی می‌کند، تصریح کرد: مشارکت بالای مردم در انتخابات، امنیت کشور و قدرت چانه‌زنی جمهوری اسلامی را در سطح بین‌المللی افزایش می‌دهد.
🔹وی به تبیین اقدامات انجام شده در طول دولت سیزدهم پرداخت و گفت: خط چهار طرح انتقال آب دریای عمان برای سیستان و بلوچستان بود که با پیگیری‌های متعدد مدیران استانی در سال گذشته، خراسان جنوبی هم به پروژه اضافه شد.
🔹قناعت افزود: طول این پروژه از چابهار تا مشهد یک هزار و ۳۴۲ کیلومتر است و ۳۸۰ کیلومتر آن مربوط به خراسان جنوبی است.
🔹به گفته وی؛ ۲۷۰ کیلومتر طول انشعاب آب به خراسان جنوبی است که ۳۰ همت اعتبار نیاز دارد و در مجموع برای خطوط اصلی و انشعابات آبرسانی ۵۰ همت اعتبار پیش بینی شده است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور