مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: با بهره‌برداری از چهار طرح آموزشی در آبان ماه، سه هزار و ۱۵۳ متر مربع به سرانه فضاهای آموزشی این استان افزوده شد.

سید علیرضا موسوی‌نژاد  اعلام کرد: چهار طرح آموزشی، تربیتی، پرورشی و خوابگاهی با مشارکت خیرین در شهرستان‌های قاینات، سرایان، فردوس و بیرجند به بهره‌برداری رسید و برای احداث و تجهیز این مکان‌ها ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی افزود: هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز دختر و پسر این شهرستان‌ها از فضای آموزشی و پرورشی استاندارد برخوردار شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار داشت: از مجموع ۱۸۰ طرح آموزشی استان با ۵۰۰ کلاس درس در دست احداث حدود ۹۸ درصد خیری بوده که نشان‌دهنده عزم جدی خیرین مدرسه‌ساز بر رفع کمبود فضاهای آموزشی است.

وی گفت: در سه سال گذشته عملیات اجرایی سه پروژه با ۲۴ کلاس درس و مشارکت یک شرکت صنعتی آغاز شد که ۲ پروژه با ۱۵ کلاس درس در شهرستان قاینات و یک پروژه با ۹ کلاس در شهرستان طبس به بهره‌برداری می‌رسد.

موسوی‌نژاد افزود: مدرسه چهار کلاس شهرک صنعتی بیرجند، مدرسه ۶ کلاس مهر عظام روستای پهنایی قاین، خوابگاه حاج حسن فتح‌اللهی سرایان و مدرسه ۶ کلاس مشفق فردوس، چهار پروژه آموزشی، تربیتی، پرورشی و خوابگاهی است که در روزهای نخست آبان ماه جاری برای استفاده دانش‌آموزان به بهره‌برداری رسید.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان و ۱۸۵ هزار دانش‌آموز دارد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور