🔹استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: سهم خراسان جنوبی را از اعتبارات تأمین تجهیزات و تقویت زیرساخت های هلال احمر برای پیشگیری از حوادث، ویژه ببینید.
؛ جواد قناعت  در دیدار دبیرکل هلال احمر کشور، خاطرنشان کرد: در اسفند ماه ۱۴۰۱ معاون اول رئیس جمهور مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان را به تأمین تجهیزات و تقویت زیرساخت های هلال احمر برای پیشگیری از حوادث ابلاغ نمود.
🔹وی ادامه داد: با توجه به شرایط خاص خراسان‌جنوبی، انتظار ما این است که سهم استان از این اعتبار ویژه دیده شود.
🔹استاندار دو اقدام هلال احمر را قابل تحسین خواند و گفت: هلال احمر استان در اربعین امسال خدمات درمانی ویژه ای را به زائرین حسینی ارائه کرد که خیلی مؤثر بود.
🔹قناعت ادامه داد: اقدام دوم، اعزام نیروهای امدادی به مناطق زلزله زده افغانستان بود که در نشست عبدالغنی برادر و هیئت همراهش با وزیر کشور در تهران، از این کمک های بی منت به طور ویژه تشکر شد.
🔹وی در ادامه از مسایل استان در حوزه هلال احمر گفت و اظهار داشت: طولانی شدن روند ساخت مجتمع هلال در بیرجند، خدمات ارزنده هلال احمر را تحت الشعاع قرار داده لذا انتظار این است که بعد از این همه سال، این مجتمع به سرانجام برسد و به سرمایه‌گذاران تحویل شود.
🔹به گفته وی؛ انتقال پادگان هم مثل مجتمع هلال از گره های کور شهر بیرجند بود که امسال با هم افزایی ارتش و شهرداری به نتیجه رسیده و به زودی تمام می شود.
🔹استاندار با اشاره به جایگاه خراسان جنوبی در نقشه کشور، از هم مرزی این استان با کشور افغانستان گفت و خاطر نشان کرد: خراسان جنوبی، شرقی ترین استان کشور است و راه اندازی پایگاه امداد هوایی شرق در اینجا می تواند شرایط خدمات دهی به کل منطقه را در حوادث تسهیل نماید.
🔹قناعت ادامه داد: زمین مورد نیاز برای احداث این پایگاه امدادی مهیا شده و همت هلال احمر را در تأمین اعتبار و اجرای کار می طلبد.
🔹وی، تسریع در روند اجرای پروژه ساختمان هلال احمر در مرکز استان را از دیگر مطالبات عنوان کرد و گفت: فرسوده بودن ماشین آلات امدادی با توجه به بعد مسافت بین شهرها و پهنه وسیع استان، قابل قبول نیست و می بایست نوسازی شود.
🔹به گفته وی؛ از ۲۵ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای استان، ۷ مورد خودروی امدادی ندارند که باید مورد توجه قرار گیرند.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور