🔹فرماندار شهرستان زیرکوه گفت: سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شهرستان زیرکوه، برکات فراوانی به همراه داشت.
؛ غیرتی با تأکید بر این مطلب، خاطرنشان کرد: امکانات بهداشتی و درمانی زیرکوه بسیار ضعیف بوده و زیرساخت های موجود شهرستان نیز در این حوزه پاسخگوی نیاز شهروندان نیست.
🔹به گفته وی؛ با عنایت به توجه دولت سیزدهم به مناطق محروم دکتر عین اللهی وزیر بهداشت با سفر به زیرکوه، از نزدیک در جریان مشکلات بهداشتی و درمانی شهرستان قرار گرفت.
🔹فرماندار شهرستان زیرکوه متذکر شد: با وجود این که مدت ده سال از ارتقاء زیرکوه به شهرستان می گذرد، امکانات و تجهیزات و زیرساخت های پزشکی پیشرفتی نداشته است.
🔹غیرتی ادامه داد: با نیازسنجی های صورت گرفته، کلنگ احداث بیمارستان ۶۴ تختخوابی شهرستان در دولت سیزدهم به زمین زده شد و تا به امروز شاهد پیشرفت فیزیکی ده درصدی این پروژه هستیم.
🔹به گفته وی؛ با سفر معاونین وزیر قول تجهیز این بیمارستان نیز گرفته شده است.
🔹وی افزود:در سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به زیرکوه و بازدید از وضعیت خدمات بهداشتی شهر حاجی آباد و زهان مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار به حوزه بهداشت و درمان شهرستان اختصاص پیدا کرد که ۱۰۰ میلیارد آن از محل اعتبارات سفر و ۱۰۰ میلیارد تومان نیز از اعتبارات وزارت بهداشت تأمین خواهد شد.
🔹فرماندار زیرکوه به کمبود نیروی انسانی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان اشاره کرد و افزود: در این حوزه هم با عنایت دولت سیزدهم، پزشکانی در رده های مختلف جهت خدمت رسانی به مناطق محروم اختصاص پیدا خواهد کرد.
🔹غیرتی به سفر وزیر بهداشت و درمان به شهر زهان نیز اشاره کرد و بیان داشت: از اقدامات مهم سفر وزیر محترم بهداشت و درمان بازدید از مرکز سلامت شهر زهان بود که باعث شد موضوع تأمین تجهیزات آزمایشگاهی این مرکز نیز در دستور کار قرار گیرد.
🔹وی در ادامه به تشریح دستاورد های سفر اول رئیس جمهور پرداخت و بیان داشت: اقدامات مهم و زیرساختی قابل توجهی در شهرستان زیرکوه انجام گرفته که از مهمترین آن ها می توان به تکمیل استخر دانش آموزی شهر حاجی آباد اشاره کرد.
🔹به گفته وی؛ با اعتباری بالغ بر ۹/۵ میلیارد تومان عملیات اجرایی این پروژه انجام شده اما نقص فنی افتتاح آن را به تعویق انداخته است اما در تلاشیم این استخر هر چه سریعتر با رفع مشکلات فنی، جهت استفاده عموم افتتاح گردد.
🔹فرماندار شهرستان زیرکوه گفت: مجتمع آموزشی شبانه روزی در حال ساخت نیز از پروژه های مهم در دستور کار است.
🔹غیرتی ادامه داد: این پروژه تا به امروز ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در تلاشیم با تکمیل آن تا مهرماه بخشی از مشکلات کمبود فضای آموزشی در سطح شهرستان را برطرف کنیم.

نوشته و خبرنگار : دکتر  ا . زارعی دبیر سرویس پزشکی و سلامت و ا حسن پور