استاندار خراسان جنوبی گفت: سرمایه‌گذاران اهلیت‌دار با اقدامات خود به توسعه استان کمک می‌کنند لذا باید تا حد امکان مورد حمایت واقع شوند.

 حمید ملانوری  در بیست و دومین نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: تصمیمات و مصوبات این کارگروه برای کمک به صنعت استان است.

وی تصریح کرد: مهمترین وظیفه کارگروه تسهیل، رفع موانع و مشکلات از مسیر واحدهای تولیدی است و نکته موثر در تصمیم‌گیری‌های کارگروه، میزان پیشرفت و فعالیت واحدها است.

استاندار خراسان جنوبی گفت: نمی‌شود واحدی در کار سستی کند و به تعهداتش عمل نکند، بعد انتظار کمک و حمایت داشته باشد.

وی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید را مهمترین مرجع برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی خواند و افزود: در این کارگروه براساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و شعار سال به پشتیبانی و مانع‌زدایی از مسیر واحدهای تولیدی می‌پردازیم.

ملانوری خاطرنشان کرد: با رفع مشکلات واحدهای تولیدی، روند تولید شتاب می‌گیرد و اشتغال مناسب ایجاد می‌شود.

وی گفت: مسایلی مثل مالیات و تسهیلات بانکی از جمله مواردی است که باید در این کارگروه مورد بررسی قرار گیرد.

استاندار خراسان جنوبی در بخشی از سخنان خود، به دیدار امروزش با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تهران اشاره کرد و گفت: یکی از مسایلی که در این دیدار مطرح شد، گلایه پیمانکاران از بورسی شدن سیمان بود.

وی افزود: بنا به صحبت‌های امروز، شنبه و یکشنبه هر هفته، به طور مرتب سیمان در بورس عرضه می‌شود و با این اتفاق، قیمت سیمان به ۲۷ هزار تومان کاهش یافت.

در این نشست با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و جمعی از مدیران کل استانی، مشکلات حوزه مالیات و تسهیلات بانکی سه واحد کاشی و سرامیک، آرد و فرآوری سرب و روی مورد بررسی قرار گرفت.

استاندار خراسان جنوبی روز سه‌شنبه همزمان با هفته تعاون با “حجت الله عبدالملکی” وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز دیدار کرد.

این دیدار در تهران به منظور پیگیری مسایل استان در حوزه‌های اشتغال، بیمه، تامین اجتماعی، تسهیلات بانکی و سایر موارد انجام شد.

مصوبات معطل مانده از سفر معاونین وزارتخانه به خراسان جنوبی نیز در این نشست دو نفره پیگیری شد.