استاندار خراسان جنوبی گفت: سرانه فضاهای ورزشی خراسان جنوبی ۵۳ سانتیمتر مربع و بسیار پایین است که این مقدار برازنده جوانان این خطه نیست و باید ارتقا یابد.

، جواد قناعت  در نشست روسای هیات‌های ورزشی خراسان جنوبی، اظهار داشت: همه ما باید با همراهی و همدلی از سطح ملی پیگیر باشیم تا با جذب اعتبارات، این وضعیت را ارتقا دهیم.

وی بیان کرد: در سفر نخست رئیس جمهور به خراسان جنوبی ۶۴ میلیارد تومان برای تکمیل ۱۵ طرح ورزشی در نظر گرفته شد که این اعتبارات تخصیص ۱۰۰ درصدی داشت.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به ۹۵ طرح ورزشی نیمه تمام در خراسان جنوبی و نیاز ۳۵۰ میلیارد تومانی برای تکمیل این طرح‌ها، اضافه کرد: با توجه به اعتبارات محدود استانی باید پیگیری‌های لازم برای تکمیل این طرح‌ها از مرکز صورت گیرد.

قناعت ادامه داد: در حال حاضر ۷۰ میلیارد تومان طرح ورزشی آماده افتتاح در استان وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه باید با پیگیری‌های ویژه اعتبارات خراسان جنوبی را از محل منابع مختلف در حوزه ورزش افزایش دهیم، عنوان کرد: همچنین پیگیر تخصیص اعتبارات ورزشی استان از محل مصوبات سفر دوم رئیس جمهور به خراسان جنوبی هستیم.

قناعت با بیان اینکه با پیگیری‌های صورت گرفته از مرکز، اعتبارات خوبی به حوزه ورزش استان اختصاص یافته است، افزود: اعتبارات هیات‌های ورزشی استان را در صورتی که برنامه‌محور باشند در راستای توسعه ورزش حداقل ۲ تا سه برابر افزایش خواهیم داد.

وی گفت: برای جذب اعتبار بیشتر باید تلاش کنیم در لیگ‌های برتر نماینده داشته باشیم تا با کسب مقام توسط این افراد، قدرت چانه‌زنی ما برای تخصیص اعتبارات افزایش یابد.

استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: آمادگی داریم با حضور سرپرست اداره‌ کل ورزش و جوانان استان و مدیران هیات ورزشی در مرکز برای جذب منابع اعتباری با روسای فدراسیون‌های مختلف تعامل و دیدار داشته باشیم.

قناعت با ذکر این نکته که نباید برای توسعه ورزش استان وارد بازی‌های سیاسی شویم، بیان کرد: همه دلسوزان از سرپرست اداره‌ کل ورزش و جوانان استان به عنوان نیروی بومی، توانمند و جوان حمایت و پشتیبانی داشته باشند تا اتفاقات خوبی در راستای توسعه ورزش استان رقم بخورد.

وی تصریح کرد: پشتیبانی، حمایت و پیگیری مشکلات حوزه ورزش استان را از مرکز با جدیت دنبال می‌کنیم اما باید در استان یکصدایی و همدلی وجود داشته باشد و حمایت‌های لازم از متولیان ورزش و جوانان استان صورت گیرد.

قناعت از سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان استان خواست برای بررسی مشکلات هیات‌های ورزشی جلسات موردی و تخصصی برگزار کند و مشکلات را پیگیری کند.

وی با تاکید بر افزایش تعداد ورزشکاران توسعه یافته استان، بیان کرد: در سال جاری در صورتی که هیات‌های ورزشی، ورزشکاران سازمان یافته خود را تا ۵۰ درصد افزایش دهند کمک ویژه‌ای به آنها خواهیم داشت.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه باید ورزشکاران، جوانمردان را الگو و اسوه خود قرار دهند، بیان کرد: نظام اسلامی نیازمند همراهی قشر جوان و ورزشکار است چرا که ورزشکاران به عنوان نخبگان جامعه قدرت بصیرت و تجزیه و تحلیل بالایی دارند.

قناعت افزود: در حال حاضر انتظار نظام و مجموعه کشور از ورزشکاران به عنوان نخبگان و گروه مرجع این است که بیش از گذشته پا به میدان بگذارند و وظیفه دینی و انسانی خود را نسبت به انقلاب و اسلام به خوبی ایفا کنند.

وی با اشاره به جنگ ترکیبی دشمنان با ابعاد مختلف و چندگانه، اظهار داشت: یکی از این ابعاد، بحث اقتصاد و معیشت است که با عزم و اراده در مجموعه مسئولان نظام در سال جاری خبرهای خوب و خوشی را در حوزه اقتصاد و معیشت خواهیم شنید.

قناعت افزود: در حوزه فرهنگی و عفاف و حجاب، دشمنان مبانی دینی و ملی را هدف قرار داده‌اند که در این خصوص نیاز است جامعه ورزش به جد وارد میدان شود و به خوبی و به اندازه توان خود نقش آفرینی کند.

وی با بیان اینکه با استقرار دولت سیزدهم انتظار تحول در کشور، انتظاری درست و منطقی است، بیان کرد: امروز در عرصه بین المللی هم تحولات جهانی به سمتی می‌رود که همه به ضرر آمریکا و اسرائیل است.

استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: درصد رشد و پیشرفت جمهوری اسلامی ایران براساس آمارها بسیار خوب است که این پیشرفت و تعالی حاصل رهبری پیامبرگونه امام راحل(ره)، مقام معظم رهبری، برکت خون شهدا و پای کار بودن مردم در ۴۴ سال گذشته است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور