#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

پیام استاندار خراسان جنوبی به مناسبت “سالروز فتح خرمشهر ”

🔸به نام خدا
🔹”یک ملت وقتی به خود متکی شد، وقتی مؤمن شد، وقتی این ایمان را با عمل صالح و جهاد همراه کرد، در همه میدان ها پیروزی او قطعی است. درس خرمشهر برای ما این است؛ ملت ایران این درس را نباید فراموش کند”. مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی)

🔹حماسه سوم خرداد، سالروز آزادسازی خونین شهر قهرمان، پژواک پایداری و مقاومت ملت دلاور پروری است که در برابر ابرقدرت های جهانی سر تسلیم فرونیاورده و با وحدت و همبستگی، شجاعانه از تمامیت ارضی کشور دفاع نموده اند تا مبادا حتی یک وجب از این خاک پاک در چنگال اهریمنان و دژخیمان باقی بماند.
🔹و به راستی که بنا به فرموده معمار کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی(رحمه الله علیه)؛ ” فتح خرمشهر فتح خاک نیست، فتح ارزش های اسلامی است”، چرا که بازگشت این قطعه پاک به دامن میهن، سرآغازی برای اثبات غرور ملی، اقتدار و توانمندی فکری انقلاب اسلامی ایران در همه عرصه ها به جهانیان بود.
🔹بدون تردید سالروز حماسه فخرآگین فتح خرمشهر، فرصتی ناب برای بازخوانی تاریخ سراسر افتخار سرزمینی است که مردمانش همواره در برابر دشمنان تا بُن دندان مسلح در میدان های علمی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی، ایستاده اند و خوب می دانند؛ مبارزه مجدانه توأم با ایمان، در همه مراحل با پیروزی همراه است.
🔹اینجانب ضمن ادای احترام به جان بر کفان عرصه های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، سالروز گرامیداشت یوم الله سوم خرداد را پاس داشته، با عرض تبریک این روز فرخنده به همه ملت سرفراز ایران اسلامی به ویژه خانواده های شهدا، رزمندگان و یادگاران دفاع مقدس، توفیق روزافزون همگان را در پاسداری از آموزه های این حماسه بزرگ از خداوند منان مسئلت دارم.
🔹جواد قناعت
استاندار خراسان جنوبی