#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی گفت: سهم بنیاد مسکن استان از مسکن ملی ساخت چهار هزار و ۵۰۰ واحد بوده که تاکنون عملیات اجرایی هزار و ۸۷۷ واحد آغاز شده است.

قاسم تنها افزود: طبق برنامه‌های دولت سیزدهم مقرر شد تعداد چهار میلیون واحد مسکونی در بازه زمانی چهار ساله (هر سال یک میلیون واحد مسکونی) در کشور احداث شود که طبق توافقات انجام شده از تعداد یک میلیون واحد در سال ۴۰۰ هزار واحد به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تکلیف شده است.

وی گفت: بر این اساس بنیاد مسکن باید از مجموع ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تعداد ۲۰۰ هزار واحد در قالب مسکن روستایی و ۲۰۰ هزار واحد در قالب مسکن شهری در شهرهای زیر یکصد هزار نفر جمعیت احداث کند.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی افزود: با توجه به این موارد سهمیه خراسان جنوبی از مسکن روستایی سالی چهار هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی است که با توجه به ادغام ۲ طرح نهضت ملی مسکن و اقدام ملی مسکن تاکنون ۲ هزار و ۹۳۶ نفر احراز هویت و تایید نهایی شده‌اند.

وی اظهار داشت: از این تعداد ۲ هزار و ۸۹۹ واحد واریز وجه داشته و عملیات اجرایی برای هزار و ۸۷۷ واحد آغاز شده است.

تنها مبلغ تسهیلات مسکن روستایی به ازای هر واحد را ۱۰۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۲۰ ساله و کارمزد پنج درصد اعلام کرد و گفت: این مبلغ پس از ابلاغ تسهیلات به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش خواهد یافت.

وی افزود: اکنون هزار و ۳۹ واحد در مرحله اجرای فونداسیون، ۴۲۵ واحد اجرای اسکلت، ۲۱۹ واحد اجرای سقف و ۷۸ واحد به مرحله سفت‌کاری رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی گفت: البته در تفاهم‌نامه‌ای بین بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان هم مقرر شد چهار هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی برای اقشار کم‌درآمد در روستاها و شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت ساخته شود.

وی با بیان اینکه هنوز ابلاغ این طرح به استان ارسال نشده است افزود: پیگیری‌ها برای تسریع در ابلاغیه ادامه دارد و در قالب این طرح علاوه بر تسهیلات بنیاد مسکن، متقاضیان از وام بلاعوض ۵۰ میلیون تومانی بنیاد مستضعفان هم بهره‌مند می‌شوند.