#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

استاندار خراسان جنوبی گفت: تامین زیرساخت‌های مورد نیاز موکب‌های خراسان جنوبی در شهر کاظمین با همکاری دستگاه‌های مختلف در دست اقدام است تا بتوانیم در اربعین خدماتی خوبی به زائران ارائه دهیم.

 جواد قناعت شنبه شب در جلسه ستاد اربعین خراسان جنوبی با اشاره به اقدامات انجام شده برای استقبال از زائرین اربعین اظهار داشت: تاکنون زیرساخت‌های خوبی در شهرک استقرار موکب‌های استان در شهر کاظمین انجام شده که امیدواریم با تعامل هر بیشتر مسوولان همین روند ادامه داشته باشد تا پذیرایی خوبی از زائرین داشته باشیم.

وی با بیان اینکه برای ساخت صحن امام محمد باقر(ع) در شهر کاظمین ۶ استان کشور معین هستند، اضافه کرد: هفته گذشته جلسه هیات امنای ساخت صحن امام محمد باقر(ع) در شهر مشهد برگزار شد که در این جلسه خراسان جنوبی به عنوان دبیرخانه معین ساخت این صحن انتخاب شد.

استاندار خراسان جنوبی افزود: خراسان جنوبی در سال جاری ۲۴ درصد تعهد خود را در زمینه ساخت صحن امام محمد باقر(ع) در شهر کاظمین عملیاتی کرده که نسبت به سایر استان‌های متولی پیشتاز است.

قناعت با اشاره به اینکه مردم خراسان جنوبی تاکنون در زمینه بازسازی عتبات و عالیات خوش درخشیده‌اند و همیشه یک استان پیشتاز و جلودار در سطح کشور بوده‌اند، اضافه کرد: مردم این استان علیرغم عقب ماندگی در  زیرساخت‌ها نسبت به سایر مناطق، ولی در حوزه کمک به ساخت عتبات و عالیات مردمی متدین، دین‌دار و ولایت مدار هستند و همیشه پیشتاز و ممتاز هستند.

وی ادامه داد: پیشتازی مردم خراسان جنوبی در بازسازی عتبات عالیات نشان دهنده فرهنگ بالای معارف الهی و مکتب عاشورایی مردم این خطه است که جای تقدیر دارد.

استاندار خراسان جنوبی در خصوص تخصیص اعتبار از ماده ۹۷ قانون برنامه ششم توسعه برای کمک به ستاد اربعین و احداث زائرسرای ارزان قیمت استان در مشهد مقدس هم گفت: جلسه‌ای با محوریت معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری برگزار و در خصوص اختصاص اعتبار تصمیم گیری خواهد شد.

همچنین در این ستاد تدابیر لازم برای تامین آرد مورد نیاز موکب‌های خراسان جنوبی در ایام اربعین اندیشیده شد.