استاندار خراسان جنوبی گفت: با استفاده از توان و ظرفیت دستگاه‌های اجرایی، روند اجرای پروژه باغ موزه دفاع مقدس در مرکز استان شتاب می‌گیرد.

حمید ملانوری روز یکشنبه در بازدید از روند احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس (باغ موزه دفاع مقدس) در بیرجند افزود: باغ موزه دفاع مقدس از بزرگترین مراکز فرهنگی و تفریحی استان است.

وی تاکید کرد: این موزه به جهت اینکه بر پایه معرفی واقعیت‌های دفاع مقدس، ایثارگری‌هایی که مردم در هشت سال دفاع مقدس داشته‌اند و مبارزات دوران پیروزی انقلاب اسلامی احداث می‌شود، بسیار ارزشمند است.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه باغ موزه دفاع مقدس در معرفی قطعه مهم از تاریخ انقلاب اسلامی نقش دارد گفت: این موزه به عنوان مرکزی برای آشنایی نسل‌های آینده با فرهنگ ایرانی اسلامی و انتقال آموزه‌های شهادت، ایثار، از خودگذشتگی، صبر و گذشت خواهد بود.

وی اظهار داشت: باغ موزه دفاع مقدس از اساسی‌ترین پروژه‌ها و اقدامات فرهنگی است که در دستور کار استان قرار دارد.

ملانوری افزود: در زمینه اقدامات اجرایی در این پروژه، تاکنون زمین مورد نیاز و نقشه کار تهیه شده و مقدمات کار برای اجرای عملیات عمرانی نیز فراهم شده است.

وی هدف از این بازدید را اطلاع از روند اجرای کار و پیشرفت فیزیکی پروژه عنوان کرد و گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته با دعوت از دستگاه‌های متولی، در آینده نزدیک روند اجرای این پروژه شتاب خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: هدف ما از کمک به تسریع در روند اجرای کار با هم‌افزایی دستگاه‌ها این است که باغ موزه دفاع مقدس به عنوان یک مرکز فرهنگی و تفریحی به زودی مورد بهره‌برداری قرار گیرد و مردم استان و مسافران بتوانند از این فضا به خوبی استفاده کنند.

استاندار خراسان جنوبی امروز از مرکز فرهنگی دفاع مقدس (باغ موزه دفاع مقدس) در شهر بیرجند به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و جمعی از مدیران کل ستادی و استانی بازدید کرد.

اقدامات عمرانی باغ موزه دفاع مقدس خراسان جنوبی در زمینه بازگشایی معابر و کار در محوطه این پروژه آغاز شده و هم‌افزایی و تعامل دستگاه‌ها و نهادهایی چون تیپ مردم‌پایه سپاه انصارالرضا (ع)، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و پایگاه هوایی شهید حسینی در تامین ماشین‌آلات مورد نیاز، اجرای پروژه را شتاب بخشیده است.