#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

در ۲۴ ساعت گذشته خوشبختانه براثر بیماری کرونا در استان موردی از فوت گزارش نشده و تمجموع موارد فوت شده همان ۹۱۷ نفر است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: روز گذشته ۱۱۸آزمایشروزی بدون فوتی کرونایی در خراسان جنوبی مولکوبی  تشخیص کرونا در استان انجام شد که مجموعا ۲۸ بیمار جدید شامل ۱۱ بستری و ۱۷ مورد سرپایی، شناسایی شدند.

دکتر مهدی زاده افزود: از این تعداد ۱۱ مورد از بیرجند، ۶ مورد از نهبندان،زیرکوه و طبس هرکدام یک مورد ، سربیشه ۴ مورد و شهرستان قائنات ۵ مورد بودند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در حال حاضر ۱۸۲ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۵۶ نفر کرونا مثبتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۶  نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال یک نفر نامساعد است. افزود: در شبانه روز گذشته ۳۸ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۴۴ بیمار شامل ۱۴ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تاکنون ۲۰ هزار و ۹۰۲ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.

به گفته وی تا روز گذشته ۶۱ هزار و ۲۲۹ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که ۲۱  هزار و ۸۷۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.

مهدی زاد ه افزود:همچنین در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا در استان تا امروز ۴۲  هزار و ۹۷۸ نفر واکسن نوبت اول و ۹ هزار و ۸۰۵  نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.