#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

در شبانه روز گذشته موردی از فوت ناشی از بیماری کرونا دراستان ثبت نشده اما ۳۳۱ بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه از ابتدای شیوعروز بدون فوتی کرونایی در خراسان جنوبی اپیدمی تاکنون ۷۴ هزار و ۵۵۶ تست مولکولی در استان انجام شده و ۲۷ هزار و ۲۴۶ بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شدند ، افزود: روز گذشته ۳۳۹ آزمایش انجام و ۱۱۷ بیمار شناسایی شدند که ۵۸ بیمار بستری و ۸۹ بیمار سرپایی بودند.

دکتر مهدیزاده  گفت: از این تعداد در بیرجند ۳۱ مورد، خوسف ۳ مورد، درمیان ۵ مورد، زیرکوه ۲۵ مورد، سرایان و نهبندان هر کدام ۱۰ مورد، سربیشه ۴ مورد، طبس ۲۹ مورد ، فردوس ۱۱ مورد و قائنات ۱۹ مورد شناسایی شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از انجام ۶۹۴ تست سریع و شناسایی ۱۸۴ مبتلای دیگر هم خبرداد .

وی با بیان اینکه هم اکنون نیز ۴۲۹ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری اند که ۳۰۱ نفر آن‌ها مبتلا به کرونایند و ۳۷ نفر در بخش مراقبتهای ویژه بستری اند که حال ۴نفرشان وخیم است. افزود:  در خراسان جنوبی تا کنون ۱۸۴ هزار و ۶۸۸ نفر واکسن نوبت اول و ۵۵ هزار و ۸۰۱ نفر واکسن نوبت دوم کرونا را دریافت کرده اند.

دکتر مهدیزاده  با بیان اینکه در شبانه روز گذشته خوشبختانه موردی از فوت ناشی از بیماری کرونا در استان گزارش نشده و مجموع موارد فوت همان هزار و ۲۳ نفر است، گفت: از ابتدای شیوع اپیدمی در استان  ۲۵ هزار و ۹۲۲ نفر مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی به سر می برند.