#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: هشتمین سفر شهرستانی  استاندار خراسان جنوبی به خوسف ۱۸ مصوبه محتوایی و اعتباری داشت که باید فرماندار، اجرایی شدن این مصوبات را پیگیری نماید.
دکتر قناعت با بیان این مطلب در شورای اداری شهرستان خوسف اظهار داشت: نباید این مصوبات تنها بر روی کاغذ بماند بلکه باید به طور کامل اجرایی شود.
🔹به گفته وی؛ با پیگیری جهادی و دلسوزانه مسئولان متولی، باید برخی از این مصوبات تا پایان سال و بخشی هم تا سال آینده اجرایی شود.
🔹وی با اشاره به سه نوع سفری که برای رفع مشکلات شهرستان ها در دستور کار دارد، تصریح کرد: سفرهای رسمی به شهرستان‌ها با پشتوانه کارشناسی انجام می‌شود و مشکلاتی که از قبل احصا شده اندف در این سفرها به صورت میدانی مورد بازدید قرار می گیرند.
🔹استاندار به مصوبات سفر به شهرستان خوسف اشاره کرد و گفت: مبلغ یک میلیارد تومان برای گلزار شهدای شهرستان خوسف از محل اعتبارات استانی اختصاص می‌یابد.
🔹قناعت افزود: هفت میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز برای تکمیل مجتمع فرهنگی و هنری خوسف نیز از محل اعتبارات متمم سفر رئیس جمهور به استان اختصاص خواهد یافت.
🔹وی اظهار داشت: اعتبارات سفر رئیس جمهوری به خراسان جنوبی در مرحله نخست ۶ هزار میلیارد تومان بود که تاکنون یک ششم آن یعنی هزار میلیارد تومان آن به استان ترزیق شده است.
🔹به گفته وی؛ در سفر معاون اجرایی رئیس جمهور به خراسان جنوبی که برای پیگیری مصوبات سفر انجام شده بود، هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به اعتبارات سفر اضافه شد.

🔹استاندار با بیان اینکه برای تکمیل دارالقرآن شهرستان خوسف مبلغ یک میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی اختصاص یافت، خاطرنشان کرد: برای تکمیل استخر سرپوشیده هم چهار میلیارد تومان از محل اعتبارات متمم سفر رئیس جمهور اختصاص خواهد یافت و مابقی را درصورت امکان، در سفر وزیر ورزش که در آینده نزدیک انجام خواهد شد، پیگیری و تأمین خواهیم کرد.
🔹قناعت اظهار داشت: برای تکمیل گود زورخانه‌ شهر هم یک میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و یک میلیارد تومان از محل اعتبارات شهرستان اختصاص می یابد و سایر اعتبارات مورد نیاز در صورت امکان در سفر وزیر ورزش و جوانان پیگیری و تأمین خواهد شد.
🔹وی افزود: برای تکمیل ساختمان اداری ورزش و جوانان شهرستان هم ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی اختصاص خواهد یافت.
🔹به گفته وی؛ برای تکمیل ساختمان بهداشت و درمان شهرستان هم در صورت تأمین یک میلیارد تومان از محل اعتبارات شهرستان، یک میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی اختصاص می یابد.
🔹استاندار تصریح کرد: بنا به مصوبات این سفر، روشنایی شهرک شهید رحمانی خوسف توسط شرکت شهرک ‌های صنعتی انجام و در هفته دولت به بهره‌برداری می رسد.
🔹قناعت گفت:برای آسفالت معابر این شهرک صنعتی هم یک میلیارد تومان اعتبار استانی اختصاص خواهد یافت.
🔹وی با اشاره به اینکه برای تأمین زیرساخت‌های عمرانی شهر ماژان مبلغ ۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی اختصاص خواهد یافت، اضافه کرد: برای تأمین آب سه روستای شهرستان یک میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و یک میلیارد تومان هم از محل اعتبارات شهرستانی اختصاص می یابد.
🔹استاندار خاطرنشان کرد: برای آبرسانی به چاه طالقانی، چاه استقلال و چاه ابوذر غفاری شهرستان یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی تأمین می شود.
🔹به گفته وی؛ به منظور تأمین سوخت ادوات کشاورزی شهرستان، جلسه‌ای به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و دستگاه‌های

متولی تشکیل خواهد شد تا این موضوع پیگیری شود.
🔹قناعت با بیان اینکه برای تکمیل ساختمان بخشداری ماژان ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار استانی تأمین خواهد شد، اضافه کرد: جلسه‌ای در راستای بررسی راهکارهای تأمین تسهیلات کشتارگاه صنعتی در استانداری برگزار می شود تا مساعدت لازم برای اختصاص تسهیلات انجام شود.
🔹وی بیان کرد: برای بهسازی و مرمت راه خوسف به معدن قلعه‌زری به طول ۱۰ کیلومتر که ۱۰ میلیارد تومان هم اعتبار نیاز دارد، ۵ میلیارد تومان توسط اداره ‌کل راه و شهرسازی، ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز از محل اعتبارات شهرستان تأمین خواهد شد.
🔹استاندار اظهار داشت: برای خواسته به حق مردم، یعنی تکمیل بیمارستان ۳۲ تختخوابی شهرستان که اعتبار لازم را هم دارد، فرماندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به صورت جدی پیگیر حل مشکل باشند که کار به کندی پیش نرود.
🔹قناعت افزود: گاهی اعتبار برای اجرای یک پروژه موجود نیست اما برای بیمارستان خوسف اکنون ۱۵ میلیارد تومان تخصیص پیدا کرده که ۱۰ میلیارد تومان آن نقدی در حساب است.
🔹وی عنوان کرد: برای توسعه زمین بیمارستان ۳۲ تختخوابی خوسف توسط معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار نشستی با حضور فرماندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و دستگاه‌های مرتبط برگزار و برای توسعه بیمارستان تصمیمات لازم اتخاذ گردد.
🔹استاندار تصریح کرد: در خصوص میدان ورودی شهر خوسف از سمت بیرجند تحت عنوان میدان شهید سلیمانی، جلسه‌ای با محوریت معاونت عمرانی استانداری و با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، فرماندار، مسئولان فنی و مدیران مرتبط شهرستان برگزار شود.
🔹قناعت متذکر شد: شهرستان خوسف همچنان که در عرصه‌های طبیعی و منابع زیرزمینی دارای ذخایر طلاست در زمینه نیروی انسانی، قدمت و جغرافیای تاریخی و انسانی، ظرفیت فراوانی همچون خاندان عبادی، ابن حسام و شهدای گرانقدر دارد.