معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: با توجه به رویکرد مردمی دولت سیزدهم و تاکید رئیس جمهور شهید مبنی بر واگذاری امور به مردم، رشد ۴۵ درصدی صدور مجوزهای سازمان‌های مردم نهاد را در استان شاهد هستیم.

سید محمدرضا طالبی روز یکشنبه در نشست شورای توسعه و حمایت از سازمان‌های مردم نهاد استان گفت: بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی سازمان‌های مردم نهاد در توسعه اجتماعی کشور از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند.

وی عنوان کرد: شعار سال جاری «جهش تولید با مشارکت مردم» توسط مقام معظم رهبری انتخاب شده‌ و هر جا کارها را به مردم واگذار کردیم یا آنها را در کارها مشارکت دادیم، نتایج ارزشمندی داشته است.

معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: افزایش ظرفیت نظام اجتماعی برای ظهور و بروز توانمندی‌های ویژه‌ای که در مردم وجود دارد، می‌تواند کمک موثری به دولت باشد که ظهور و بروز همین نظام اجتماعی، تشکل‌ها و سازمان‌ها مردم نهاد هستند که باید بیش از گذشته از این ظرفیت استفاده شود چرا که در کوچک سازی دولت هم نقش موثری دارند.

وی تاکید کرد: اقشار مختلف به ویژه جوانان به میدان بیایند و در حوزه‌های مختلفی که تجربه و تحصیلات دارند، درخواست دهند تا در راستای توسعه مشارکت‌ها مجوزهای لازم راه‌اندازی تشکل مردم نهاد توسط دستگاه‌های متولی صادر شود و این تشکل‌ها کمک کننده دستگاه‌های اجرایی باشند.

طالبی با اشاره به ۴۶۷ تشکل مردم نهاد در خراسان جنوبی افزود: از این تعداد ۲۶۴ سمن با مجوز استانداری و فرمانداری‌ها، ۱۱۸ سمن با مجوز بهزیستی و ۸۵ سازمان مردم نهاد با مجوز اداره کل ورزش و جوانان استان فعالیت دارند.

وی عنوان کرد: برای هر گروه به خصوص قشر جوان متخصص و با تجربه مجوزهای لازم را صادر می‌کنیم تا از ظرفیت آنان در راستای رفع مشکلات مردم قدم‌های موثری برداشته شود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور