#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: در سال گذشته ۱۱ هزار و ۳۶۱ نفر تعهد اشتغال استان بوده که با ایجاد ۱۳ هزار و ۸۵۱ شغل، رشد ۱۱۳ درصدی دارد.

، غلامرضا اشرفی  در آیین تجلیل از مقام کار و کارگر در سالن شهید رجایی استانداری خراسان جنوبی افزود: خراسان جنوبی دارای ۱۱ هزار و ۵۰۴ کارگاه فعال و ۱۳۷ هزار و ۶۰۱ نفر بیمه شده اصلی است که در قالب ۳۰۵ تشکل کارگری و کارفرمایی فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: در سال گذشته کاهش ۴۵ درصدی معوقات کارگری را از مبلغ ۱۴۵ هزار و ۳۲۸ میلیارد ریال به ۹۲۱ میلیارد و ۳۰ هزار ریال شاهد بودیم.

اشرفی اظهار داشت: برای احقاق حق کارگران در سال گذشته هفت هزار و ۱۲۷ مورد بازرسی از کارگاه‌ها انجام شده که اعمال نظارت‌های قانونی از کارگاه‌های پرخطر در راستای ارتقای ایمنی و کاهش حوادث صورت گرفته است.

وی از کاهش ۱۱ درصدی حوادث ناشی از کار در استان خبر داد و گفت: به‌رغم همه شرایطی که کرونا به وجود آورده است اما کاهش ۳۶ درصدی مقرری بگیران بیمه بیکاری را شاهد بودیم.

اشرفی افزود: در حوزه مشاغل خانگی در سال گذشته هزار مجوز در کمتر از سه روز صادر شده و میزان اعتبار مشاغل خانگی نسبت به مدت مشابه هشت برابر افزایش یافته است.

در ادامه این آیین از ۱۲ کارگر، هفت گروه کارگری، سه واحد تولیدی و یک واحد نمونه کشوری تجلیل شد.