مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت: در ادامه نهضت گازرسانی در خراسان جنوبی در حال حاضر ۴۰۲ روستا در چهار شهرستان مرزی خراسان جنوبی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند و گازرسانی به ۲۲۲ روستای دیگر نیز در این شهرستان‌های مرزی در دست اجراست.

سید محمود هاشمی، امروز پنج شنبه ۲۹ آبان به رسانه‌های گروهی گفت: با اقدامات صورت گرفته و تلاش کارکنان شرکت گاز خراسان جنوبی در حال حاضر ۴۰۲ روستا با جمعیتی بالغ بر
۲۸۶۹۵ خانوار در شهرستان های مرزی نهبندان، سربیشه، درمیان و زیرکوه از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

وی افزود: با تلاش‌های صورت گرفته گازرسانی به ۲۲۲ روستای دیگر نیز با جمعیتی بالغ بر ۲۱ هزار و ۴۱۶ خانوار در این شهرستان‌ها در دست اجرا است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی ضمن تاکید بر اهمیت گازرسانی به روستاهای مرزی، گفت: با بهره مندی روستاهای مرزی از نعمت گاز طبیعی، علاوه بر ایجاد آسایش و رفاه، به میزان قابل توجهی از قاچاق سوخت از طریق مرزها نیز جلوگیری می‌شود.

هاشمی افزود: خراسان جنوبی سومین استان پهناور کشور به شمار می‌آید و دارای بیشترین مرز مشترک با کشور افغانستان می باشد و با اجرای پروژه‌های متعدد گازرسانی، اکثر روستاهای مرزی دارای قابلیت گازرسانی از این نعمت طبیعی بهره‌مند شده‌اند.

وی بیان کرد: در حال حاضر از مجموع ۹۵۱ روستای گازدار در سطح استان، تعداد ۷۳۶ روستا طی سه سال اخیر به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده‌اند.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی، رشد چشمگیر گازرسانی به روستاها را مرهون فعالیت‌های کارکنان شرکت گاز استان و حمایت‌های شرکت ملی گاز ایران دانست و خاطرنشان کرد: نهضت گازرسانی در خراسان جنوبی حاصل زحمات کارکنانی است که در اقصی نقاط استان برای روشن شدن مشعل گاز در حال تلاش و کوشش هستند.