همزمان با دومین روز هفته دفاع مقدس و گرامیداشت روز سرباز، از ۲۴ سرباز نمونه و برتر در استان خراسان جنوبی تقدیر شد.

فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی روز سه‌شنبه در جشنواره «سرباز و امنیت» گفت: شهدا جان خود را در طبق اخلاص قرار دادند و در راه حفظ ناموس ایران اسلامی رشادت‌هایی کردند که برای تمام آزادگان دنیا درس جوانمردی شد و یاد و خاطره آنها در تاریخ به ثبت رسید.

سرهنگ ناصر فرشید افزود: رشد و شکوفایی جمهوری اسلامی ایران در جهان، مدیون شهدا و ایثارگران دفاع مقدس و خانواده آنها است که با صبوری بردباری کردند و از ایران اسلامی دفاع کردند.

وی گفت: به تعبیر امام خمینی (ره) بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی، همه ما سرباز هستیم و در نظام اسلامی کار، کار خدا و سرباز سرباز خداست؛ کاری کنید که مانند سربازان صدر اسلام ساخته شوید که در حالی ‌که سربازی می‌کردند؛ وظایف خود را به‌درستی انجام می‌دادند.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی افزود: لباس سربازی لباسی مقدس است که این لباس در تن جوانان قرار گرفته و دوره ضرورت را سپری می‌کنند؛ لباس سربازی در تن جوانان معنایی دوچندان پیدا می‌کند که فرمانده معظم کل قوا درخصوص سربازان فرمودند خدمت وظیفه عمومی خدمتی مقدس است که در جنگ و صلح در صف اول نیازهای مملکت قرار دارد و باید به این خدمت با شوق و علاقه نگریست.

وی اظهار داشت: مدال با افتخار مجاهد فی سبیل الله افتخاری است که به سربازان انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی اعطا شده؛ رفتار و گفتار ما باید طوری باشد که مردم با مشاهده این لباس مقدس احساس آرامش کرده و به پلیس اطمینان کنند همچنین اراذل ‌و اوباش و مخلان امنیت و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی با دیدن پلیس احساس ناامنی کنند.

سرهنگ فرشید گفت: پلیس باید مقتدر همراه با رأفت و مهربانی باشد و باصلابت در برابر ناامنی ایستادگی کند؛ شما سربازان ولایت هستید و باید به پوشیدن لباس مقدس پلیس افتخار کنید که این لباس غرورآفرین است.

وی افزود: در دومین روز از هفته دفاع مقدس که به نام سرباز و امنیت نام‌گذاری شده است؛ از تعداد ۲۴ سرباز نمونه که در کمیسیون‌های مربوطه به ‌عنوان سرباز برتر مشخص ‌شده‌اند تقدیر خواهد شد که هفت سرباز در مرکز استان و ۱۷ سرباز در شهرستان‌ها مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی خطاب به فرماندهان و مسوولان انتظامی استان گفت: مسئولیت ما برای ساخت نسل جوان بسیار سخت است و باید با رفتار و کردار خود برای جوانانی که قرار است آینده‌سازان کشور باشند الگویی مناسب باشیم که مسئولیت‌های اداری و اجتماعی جامعه در آینده برعهده همین جوانان خواهد بود.

وی گفت: سربازی دوران مقدس و دوران با هم بودن است که در این دوره، زندگی اجتماعی‌تر و تجربه‌های جدیدی کسب می‌شود لذا باید انضباط را سرلوحه کار خود قرار دهید تا در ماموریت‌های نیروی انتظامی و پس ‌از آن در دوران زندگی موفقیت‌های ارزشمندی کسب کنیم.

در پایان این مراسم تعداد هفت نفر از سربازان برتر و ۲ آزاده دوران هشت سال دفاع مقدس با اهدای لوح سپاس تقدیر شدند.