#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

پارسال برای بیش از هزار و ۴۷۰ نفر در زمینه صنایع خراسان جنوبی شغل ایجاد شده که نسبت به سال ۹۹، حدود هزار و ۱۳۵ درصد رشد داشته است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: ۶۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صنعتی در استان لحاظ شده که با صدور ۵۴ فقره پروانه بهره‌برداری تا پایان امسال اشتغال‌زایی خوبی در پی دارد.

عباس جرجانی  افزود: بیش از ۱۰ طرح بزرگ صنعتی در سطح استان در دست اقدام است و جواز بهره‌برداری آن در حال اخذ است.

وی بیان کرد: سال گذشته ۵۴ فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی با سرمایه‌گذاری حدود ۶۰ هزار میلیارد ریال در سطح استان صادر شد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این میزان سرمایه‌گذاری زمینه اشتغال بیش از هزار و ۴۷۰ نفر را فراهم کرده است اظهار داشت: سرمایه‌گذاری صورت گرفته در این بخش نسبت به سال ۹۹ بیش از ۱۰ برابر معادل هزار و ۱۳۵ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: همچنین در راستای جذب سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت طی سال گذشته ۳۸۶ فقره جواز تاسیس با سرمایه‌گذاری ۳۲۱ هزار میلیارد ریال صادر شده است.

جرجانی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود با ایجاد و بهره‌برداری از این واحدها زمینه اشتغال بیش از ۱۳ هزار نفر در استان فراهم شود.

وی عنوان کرد: این تعداد جواز صنعتی از لحاظ تعداد جواز صادره ۱۴ درصد، از لحاظ پیش‌بینی میزان سرمایه‌گذاری سه برابر معادل ۳۲۳ درصد و از لحاظ پیش‌بینی اشتغال ۶۳ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی افزود: همچنین در راستای رفع موانع تولید و فعال‌سازی واحدهای صنعتی راکد در سال گذشته ۴۵ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در سطح استانی و ملی برگزار و با پیگیری‌های صورت گرفته ۲۴ واحد صنعتی راه‌اندازی مجدد شده و به چرخه تولید بازگشتند.

وی گفت: بهره‌برداری از طرح‌های کوچک، بزرگ و متوسط در دست اجرا و آغاز عملیات اجرایی برخی از طرح‌های بزرگ در زمینه‌های تولید فولاد، فرآوری و تولید شمش طلا، تولید کنسانتره آهن، کاهشی و سرامیک، دانه‌بندی و فرآوری منیزیت، کنسانتره مس، پودر بنتونیت و سایر با ایجاد اشتغال بیش از هزار و ۵۰۰ نفر در سطح استان در خصوص تمرکز بر تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام صنعتی و صنایع معدنی استان از جمله اقدامات شاخص این اداره کل در سال گذشته بوده است.