مشاور استاندار خراسان جنوبی در امور روابط عمومی با اشاره به فعالیت و تلاش جهادی رسانه های استان در روزهای تعطیل و سرد زمستان، گفت: رسانه های استان با وجود تعطیلی ادارات و نهادها ناشی از سرمای هوا، شبانه روزی برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی افکار عمومی تلاش می کنند.
محمود مقامی با بیان این مطلب در جلسه ستاد مشترک مدیریت بحران و مدیریت مصرف انرژی استان، ضمن تأکید بر لزوم صرفه جویی در مصرف گاز در همه حوزه ها و به ویژه بحش خانگی، خاطرنشان کرد: رسانه های استان در ایام سرد زمستان با فعالیت جهادی و شبانه روزی خود گرمابخش منازل بودند و تأثیر بسیاری در اقناع سازی افکار عمومی در زمینه مدیریت مصرف گاز داشتند.
🔹وی به بازدید رسانه ها و فعالان فضای مجازی استان از شرکت گاز اشاره کرد و گفنت: در این بازدید، وضعیت فشار گاز در استان توسط مدیران شرکت گاز به صورت کامل تشریح شد.
🔹به گفته وی؛ در این بازدید که حدود چهار ساعت به طول انجامید، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، وضعیت حال حاضر گازرسانی در کشور و استان را تشریح کرد.
🔹مشاور استاندار با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹۸ درصد کشور و تمام مناطق خراسان جنوبی از گاز خانگی بهره مند هستند، افزود: این یکی از موضوعات و خدمات مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به مردم است که در هیچ جای دیگری نظیر ندارد و این ها توسط رسانه ها باید برای مردم تبیین شود.
🔹مقامی با بیان اینکه مهمترین بخش جلسه دیروز رسانه ها با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، تبیین شرایط موجود گازی کشور و همچنین مقایسه آن با کشورهای پیبشرفته دنیا بود، افزود: وسعت خراسان جنوبی و حجم گاز رسانی به مناطق مختلف این استان که حتی تا دورترین روستاهای مرزی نیز خط انتقال گاز پیش رفته، و این که در عمر یکساله دولت سیزدهم نزدیک ۴۰۰ روستای خراسان جنوبی گازرسانی شده، از مهمترین مباحث مطرح شده در این نشست بود .
🔹وی در پایان ضمن تشکر از رسانه های استان در آگاه سازی افکار عمومی برای صرفه جویی در مصرف گاز، گفت: رسانه های استان از جمله روزنامه ها، خبرگزاری ها، پایگاه‌های خبری، فعالان فضای مجازی و صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی در این مدت که بیشتر نهادها بدلیل افت فشار گاز و سرمای شدید و بی سابقه هوا، تعطیل بودند، همچنان به فعالیت خود ادامه دادند و در شرایط سخت کاری، در زمینه آگاهی بخشی و صرفه جویی در مصرف گاز تلاش کردند که قدردان زحمات همه این جهادگران عرصه رسانه در استان هستیم.