مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در  آیین اختتامیه ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر گفت: برای بهبود شرایط جامعه نیازمند مدیریت و برنامه ریزی رسانه‌ای مبتنی بر دین و اخلاق هستیم.رسانه ضداخلاق حقیقت را پای منافع استکبار ذبح کرده است .

علی فرخنده مهمترین تهدید علیه یک کشور را تهدید فرهنگی عنوان کرد و افزود: در این عرصه مهمترین سلاح راهبردی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، سلاح رسانه است و رسانه یک اصطلاح عام بوده که زیرشاخه‌های متعددی را در بردارد.

وی با اشاره به اهمیت سواد رسانه گفت: سواد رسانه یک اصطلاح عام است و مهمترین بخش، حوزه اطلاعاتی سواد رسانه است زیرا اگر حوزه اطلاعات دقیق باشد می‌توانیم در انتقال و انعکاس مفاهیم دقت نظر داشته باشیم پس ابتدا باید تهدید را بشناسیم و بر حوزه بیانیه گام دوم انقلاب مسلط شویم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بر اولویت بندی، تعیین راهبرد و ساختارسازی برای حرکت در این عرصه تاکید کرد و افزود: مقام معظم رهبری بر حوزه آفندی رسانه تاکید دارند و این به معنای نفی پدافندی عمل کردن نیست، گاهی نیروی خودی در خط مقدم کم آورده است و اینجا باید رسانه‌ها به کمکش بیایند.

وی با اشاره به اینکه تربیت درون از نظر قرآن کریم اولویت دارد گفت: اگر در مدیریت و برنامه ریزی رسانه‌ای، دین و اخلاق و فضیلت حاکم باشد قطعا وضعیت بهتری خواهیم داشت و وضع جامعه هم بهتر خواهد شد.

فرخنده عنوان کرد: دشمن همه ظرفیت‌های خود را پای کار آورده تا مشارکت حداقلی در انتخابات رقم بخورد و امنیت آن به خطر بیفتد اما رسانه‌ها وطیفه دارند به بحث انتخابات بپردازند تا مشارکت حداکثری رقم بخورد و فضای رقابتی در جامعه فراهم شده است.

در این آیین با حضور حاج حسین یکتا، جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی، مدیرکل دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، جمعی از مسئولان و اهالی رسانه، برگزیدگان ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر خراسان جنوبی معرفی و تجلیل شدند.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور