رییس ستاد انتخابات خراسان جنوبی گفت: رسانه های خراسان جنوبی رسانه های صادقی هستند و در مسیر انقلاب و اسلام بدون توقع قدم برمی دارند.

 سید محمدرضا طالبی در اولین جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات ریاست جمهوری در خراسان جنوبی با اشاره به شهادت رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی و همراهانشان بیان کرد: این اتفاق ضایعه بزرگ و غم باری برای جامعه ما بود ولی باید راضی به رضای خداوند باشیم.

رئیس ستاد انتخابات خراسان خراسان جنوبی و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با بیان اینکه شهادت حق آیت الله رئیسی بود، گفت: مردم بیرجند نیز تشییع باشکوهی از پیکر رئیس جمهور فقید به عمل آوردند.

طالبی با بیان اینکه عصر امروز عصر ارتباطات است، ادامه داد: اگر در گوشه‌ای از دنیا اتفاقی صورت گیرد، هر چند تلاش کنند که اتفاق در خفقان بوده و خبری از آن درز نکند باز هم خبر آن به صورت دیداری، شنیداری و تصویری به دنیا مخابره می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه در چنین عصری محور اصلی ارتباطات را رسانه ایفا می‌کند، ادامه داد: البته رسانه نیز می‌تواند نقش مثبت و یا منفی ایفا کند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی گفت: امام (ره) از همان ابتدای پیروزی تأکید داشتند که انقلاب باید به دنیا صادر شود و نتایج آن را در آینده خواهیم دید ولی در آن زمان شاید برای خیلی‌ها این مطلب قابل درک و هضم نبود.

طالبی با بیان اینکه اما امروزه نتایج صدور انقلاب را پشتیبانی آزادی خواهان عالم از مظلومان فلسطین می‌بینیم، اظهارکرد: بسیاری از این اتفاق را رسانه‌ها رقم زده اند و بی شک رسانه نقش مهمی در صدور انقلاب داشته است.

وی بیان کرد: هر چند در جهان در عالم رسانه نیز شیطنت‌هایی وجود دارد ولی مردم وقتی اخبار مختلف را در کنار هم گذاشته و مقایسه می‌کنند در نهایت به نتیجه واقعی می رسند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: اگر رسانه صادقانه کار را پیش ببرد از آنجایی که مردم نیز واقعیت‌ها را می‌بینند اعتبار رسانه حقیقت گو افزایش پیدا می‌کند.

طالبی با تأکید بر اینکه در موضوع انتخابات نیز رسانه در افزایش مشارکت مردم و هم در داشتن انتخاب اصلح نقش آفرین هستند، یادآور شد: رسانه‌های خراسان جنوبی رسانه‌های صادقی هستند و در مسیر انقلاب و اسلام بدون توقع قدم بر می‌دارند.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور