🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: رسانه‌ های خراسان جنوبی به فراخور مسئولیتی که دارند پای کار بوده و انعکاسی بموقع از فعالیت‌های دولت دارند.
؛ جواد قناعت با بیان این مطلب در بازدید از خبرگزاری ایسنا، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار کرد: بعد از استقرار دولت سیزدهم شاهد حرکت‌های نو، جدید و پرشتاب در حوزه‌های مختلف هستیم که این امر وظیفه رسانه را بسیار سنگین می‌کند.
🔹به گفته وی؛ با توجه به اینکه در این مدت در استان شاهد اتفاقات خوبی هستیم، لازم است در خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا انعکاس‌های بموقع صورت گیرد.
🔹استاندار با اشاره به اقدامات انجام شده در این مدت،‌ اظهار کرد: از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم، اقدامات خوبی در مناطق محروم انجام گرفت که یکی از آن‌ها احداث پست ۴۰۰ کیلوولت نهبندان بود.
🔹وی با بیان اینکه یکی از کارهای مهم و کلیدی برای توسعه و ورود سرمایه‌ گذاران به منطقه ایجاد زیرساخت‌های مهم است، تصریح کرد: باید سرمایه گذاران را هدایت کرده و در زمینه تأمین برق صنعتی فعالیت کنیم.
🔹به گفته وی؛ با فعالیت‌های انجام شده شاهد استقرار واحدهای صنعتی کلان در نهبندان هستیم.
🔹استاندار با اشاره به اقدامات فاخر و ارزشمند انجام شده در استان، تأکید کرد: با این وجود تا رسیدن به نقطه مطلوب بسیار فاصله داریم.
🔹قناعت با بیان اینکه متأسفانه فرآوری صنعتی در استان نداریم، تصریح کرد: این امر در مصوبات سفر رئیس جمهور دیده شده و براین اساس اگر سرمایه گذار ورود پیدا کند در حقوق دولتی که باید در فاز اول پرداخت شود تخفیف داده می‌شود.
🔹وی با بیان اینکه لازم است مشوق‌ هایی برای فرآوری صنعتی صورت گیرد، اظهار کرد: در حوزه کشاورزی نیز فعالیت‌های شاخصی انجام گرفته و در خلال جشنواره ملی زرشک که خبرگزاری ایسنا نیز کار رسانه‌ای قوی برروی آن انجام داده، تفاهم نامه سرمایه گذاری‌های مهم در حوزه فرآوری زرشک امضا شده است.
🔹استاندار با ذکر این نکته که در حوزه گردشگری نیز فعالیت‌های مهمی صورت گرفته، افزود: خراسان جنوبی استانی با قدمت بالای گردشگری و تاریخی است که ۵ اثر ثبت جهانی داشته و پرونده ثبت کاروانسراها نیز روی میز یونسکو قرار دارد و تعداد آثار ثبت‌ جهانی افزایش خواهد یافت.
🔹قناعت با بیان اینکه در مجموع در حوزه صنعت، کشاورزی و گردشگری و زیرساخت‌ها در استان شاهد اتفاقات خوبی بودیم، افزود: یک سوم مصوبات سفر اول رئیس جمهور به خراسان جنوبی به حوزه راه‌ها اختصاص دارد که نشان از توجه ویژه دولت به حوزه زیرساخت‌ها در مناطق محروم است.
🔹وی از اقدامات صورت گرفته در بحث تأمین زیرساخت‌ها در فرودگاه طبس و ظرفیت‌سازی برای انجام پروازها در شب گفت و تصریح کرد: با این اتفاقات خوب در خراسان جنوبی انتظار می‌رود خبرگزاری ایسنا همراه فعالیت‌ها بوده و با کار جهادی به این حوزه‌ها بپردازد؛ هرچند تاکنون نیز این گونه بوده لذا لازم است این روند ادامه پیدا کند تا مردم شیرینی کارهای خوب، ارزشمند و فاخری که در دولت سیزدهم انجام شده را ببینند.
🔹قناعت با اشاره به جنگ جهانی اقتصادی که توسط دشمن آغاز شده، ادامه داد: در میان این فتنه‌های دشمن باید نقاط ضعف و قوت را با دید فنی بیان کرده و با نگاه خوب، مطلوب و عوام پسند به آن‌ها بپردازیم.
🔹وی با اشاره به حضور رئیس جهاد دانشگاهی به عنوان نیرویی دانشگاهی و جوان، تصریح کرد: انتظار می‌رود در مجموعه جهاددانشگاهی با وجود این نیروها شاهد تغییر و تحولات جدید، بی‌سابقه، چشمگیر و نیز فعالیت های جهشی و جهادی باشیم.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور