عضو کمیسیون انرژی مجلس: با راه‌اندازی پنل‌های خورشیدی برای خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی، علاوه بر افزایش درآمد مددجویان نقش بسزایی در پایداری شبکه برق کشور داشته است.

 آقای نخعی روز گذشته در صحن علنی مجلس با اشاره به اهمیت بهره‌برداری ازافزایش پایداری شبکه برق کشور با  راه‌اندازی پنل‌های خورشیدی حوزه انرژی به منظور بهبود کیفیت معیشت خانواده‌های کم‌برخوردار گفت: باید با مدیریت منسجم و هماهنگی میان دستگاه‌ها، از منابع انرژی کشورمان برای کاهش فاصله درآمدی اقشار مختلف استفاده کنیم.

وی تخصیص تعرفه گرمسیری برق برای مناطق جنوبی کشور را یک تصمیم مدبرانه از سوی مسئولان دانست و افزود: با توجه به افزایش دما و گرمای هوا در مناطق مرکزی و شرقی کشور، لازم است این مصوبه دامنه شمول بیشتری پیدا کند و شهر‌ها و استان‌های بیشتری را پوشش دهد تا شاهد کاهش هزینه برق مصرفی در سبد خانوار طبقات نیازمند باشیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس بر ضرورت استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور تاکید کرد و گفت: استفاده از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر برای خانواده‌های محروم با ایجاد درآمد پایدار به توسعه تولید انرژی کشور کمک می‌کند و از سوی دیگر موجب ماندگاری روستائیان در محل سکونت می‌شود و کمیته امداد نیز با راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی برای جامعه هدف به ویژه در استان‌های شرق و جنوب شرق کشور نقش به سزایی در پایداری جمعیت این مناطق داشته است.

آقای نخعی با اشاره به قطعی برق در برخی مناطق کشور در روز‌های جاری افزود: دسترسی خانواده‌های محروم و جامعه هدف نهاد‌های حمایتی به پنل‌های خورشیدی از طریق فروش برق تولیدی به وزارت نیرو، توسعه منابع انرژی کشور را در پی خواهد داشت.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی انرژی، هدفمندی یارانه‌ها و حمایت از محرومان جامعه را یکی از ابعاد تعرفه‌گذاری انرژی در کشور عنوان کرد و افزود: بخش زیادی از منابع هدفمندی یارانه‌ها از محل تبصره ۱۴ قانون بودجه و با فروش فرآورده‌های نفتی و سایر منابع انرژی تامین می‌شود.

به گفته وی آنچه در همین رابطه دنبال می‌کنیم اختصاص سهمیه سوخت به خانواده‌های مرزنشین است، در حال حاضر خانواده‌هایی که در شعاع ۲۰ کیلومتری مرز ساکن هستند مشمول سهمیه می‌شوند که در مجلس شورای اسلامی پیگیر افزایش سهمیه no شعاع ۲۰ به ۵۰ کیلومتر هستیم که خانواده‌های بیشتری در نقاط مرز مشمول این طرح شوند.