مردم خراسان جنوبی با حضور در راهپیمایی “جمعه‌های خشم” ضمن اعلام همبستگی با مردم مظلوم غزه، انزجار خود را از تداوم جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین ابراز داشتند.

 قشرهای مختلف مردم امروز پس از اقامه نماز جمعه در شهرستان‌های استان خراسان جنوبی در راهپیمایی «جمعه‌های خشم و انزجار» شرکت کردند و این تظاهرات مردمی در مرکز استان از مصلای المهدی (عج) تا میدان نماز بیرجند برگزار شد.

این راهپیمایی پس از برگزاری نماز جمعه در چند استان‌ کشور از جمله خراسان‌ جنوبی برگزار شد و راهپیمایان، کشتار بی‌رحمانه زنان و کودکان بی‌پناه غزه در پی سکوت برخی کشورها و مجامع بین المللی را به شدت محکوم کردند.

نمازگزاران شهر بیرجند در صفوف به هم پیوسته مسیر مصلی تا میدان نماز را پیمودند تا ضمن همراهی با ملت‌های آزاده و عدالت طلبان جهان و ارج نهادن به خیزش دانشجویان آمریکا و اروپا، بار دیگر همدردی خود با فلسطینیان غیور همچنین محکومیت جنایات اسرائیل غاصب و حامیانش را فریاد بزنند.

 

در این راهپیمایی که با استقبال گسترده زنان، مردان، جوانان و نوجوانان همراه بود، شرکت کنندگان با سر دادن شعارهایی همچون “سکوت هر مسلمان خیانت است به قرآن”، “کودک کش صهیونیست نابودی تو قطعی است”، “مرگ بر اسراییل”، “مرگ بر آمریکا”، “ای رهبر آزاده، آماده ایم آماده”، “فلسطین پیروز است، اسرائیل نابود است” در حمایت از مردم مظلوم و مقتدر غزه به صحنه آمدند.

در سایر شهرستان‌های استان نیز راهپیمایی جمعه‌های خشم از میعادگاه‌های نماز جمعه برگزار شد و اقشار مختلف مردم با سر دادن شعار و حمل پلاکاردهایی در محکومیت تجاوزگری و وحشی گری‌های رژیم صهیونیستی و سکوت مجامع بین المللی، با ملت فلسطین اعلام همبستگی کردند.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲ برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست تحقیرآمیز خود، به طور وحشیانه اقدام به بمباران نوار غزه و سپس حمله زمینی کرد.

وزارت بهداشت نوار غزه در دویست و بیستمین روز از جنگ رژیم صهیونیستی علیه این منطقه اعلام کرد که شمار شهدای فلسطینی به ۳۵ هزار و ۹۱ نفر رسید و آمار زخمی‌ها را ۷۸ هزار و ۷۲۷ نفر اعلام کرد.

کابینه جنگ رژیم اسرائیل ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۶ می ۲۰۲۴ نیز به رغم مخالفت‌های بین‌المللی، حمله زمینی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه را تایید کرد و ارتش این رژیم، از ۱۸ اردیبهشت بخش فلسطینی گذرگاه رفح در شرق این شهر را اشغال کرده‌ است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور