استاندار خبر داد:
پنجشنبه، خراسان‌جنوبی میزبان دکتر نوبخت

استاندار خراسان جنوبی از سفر یک روزه رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان در روز پنجشنبه ۲۲ خرداد خبر داد.
معتمدیان با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: این سفر با هدف بررسی میزان پیشرفت پروژه هایی که در قالب سند میان مدت توسعه استان در اسفند ۹۷ و در اولین سفر تدوین و رونمایی شده، انجام می گیرد.
به گفته وی؛ این سومین سفر دکتر نوبخت طی ۱۴ ماه گذشته به استان است.
استاندار در خصوص برنامه های پیش بینی شده برای این سفر گفت: یکی از برنامه ها، افتتاح ۵ هزار واحد مسکن روستایی است که به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در قالب تحقق طرح احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی در سطح استان انجام شده و به متقاضیان تحویل می شود.
معتمدیان به طرح پایلوتی اشاره کرد که برای اولین بار در سطح کشور در خراسان جنوبی عملیاتی می شود و گفت: طی تفاهم نامه ای که بین استانداری و سازمان برنامه و بودجه کشور منعقد می شود، تعداد ۳ هزار شغل ثابت و پایدار در حوزه صنایع دستی استان ایجاد می گردد.
وی ادامه داد: برای تحقق این برنامه، مطالعات وسیعی در سطح استان صورت گرفته با توجه به ظرفیت‌های استان، خوشه های صنایع دستی در سطح استان شناسایی شدند و جامعه هدف این طرح که از حمایت  بیمه‌ای، پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و کمک های بلاعوض برخوردار خواهند شد، افرادی هستند که مهارت لازم را دارند.
به گفته وی؛ تمام مراحل چرخه تولید صنایع دستی شامل تأمین مواد اولیه، فروش تولیدات و مهارت آموزی در این طرح پوشش داده می شود و در سال جهش تولید، اتفاقات خوبی را برای استان رقم خواهد زد.
استاندار، افتتاح ۱۲ فرستنده دیجیتال برای بهره مندی ۱۸ روستا از شبکه های رادیویی و تلویزیونی را از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای این سفر عنوان کرد.
معتمدیان تصریح نمود: در این سفر طی تفاهم نامه ای بین استانداری و سازمان برنامه و بودجه کشور، ۷۵۰۰ واحد نیروگاه خورشیدی نصب و راه اندازی می شوند.
وی ادامه داد: در این طرح از حمایت‌های نهادهای حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره)، بسیج سازندگی، بنیاد برکت و بنیاد علوی نیز استفاده می شود.
به گفته وی؛ افراد بهره مند از این طرح در مناطق کمتر برخوردار از تسهیلات و کمک های بلاعوض برخوردار می شوند.
استاندار اظهار داشت: افتتاح و راه اندازی کارخانه کنسانتره زغال سنگ که از واحدهای تولیدی بزرگ استان در طبس می باشد از دیگر برنامه های لحاظ شده در این سفر است.
معتمدیان متذکر شد:در جریان حضور دکتر نوبخت، تفاهم نامه ای برای اجرای ۷۵ طرح و پروژه در استان نیز منعقد می گردد.
وی ادامه داد: این طرح و پروژه ها از حمایت های دولت در قالب کمک‌های فنی اعتباری، تسهیلات ارزان قیمت برای تأمین  سرمایه در گردش و سرمایه ثابت بهره‌مند می شوند.
به گفته وی؛ افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۱۴۵ کیلومتر باند دوم و بزرگراه از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای این سفر است که با توجه به تجربه سال گذشته، امسال هم از تخصیص های خوب سازمان برنامه و بودجه کشور بهره مند خواهد شد.