رحیمی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم هزار میلیارد تومان به زیرساخت‌های معادن طبس کمک کرده است، گفت: یکی از مهم‌ترین مطالبه‌های چندین ساله بحث جاده معادن بود که در حال احداث است و امیدواریم سال آینده ۲۰ کیلومتر آن به بهره‌برداری برسد.

 علی اکبر رحیمی  در دیدار با خبرنگاران مرکز استان خراسان جنوبی اظهار کرد: در شهرستان طبس از ابتدای استقرار دولت سیزدهم بسیاری از پروژه‌های تعطیل و نیمه‌تمام به فعالیت صد در صد رسید.

معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس ادامه داد: یکی از این پروژه‌ها کارخانه کُک است از افتخارات شهرستان طبس محسوب می‌شود و باتری ۵ و ۶ آن با صد در صد ظرفیت تولید خواهد داشت و ۴۵۰ هزار تُن تولید کُک در شهرستان خواهیم داشت.

وی در ادامه گفت: سه کارخانه کُک در ایران است که یکی در طبس وجود دارد و توسط جوانان طبسی باتری ۳ و ۴ و ۵ و ۶ آن راه افتاده است و همه از آن حمایت خواهیم کرد و اکنون در این کارخانه ۳۵۰ نفر مشغول به کار هستند و می‌تواند ۱۰هزار میلیارد تومان چرخش مالی داشته باشد.

رحیمی با بیان اینکه هزار میلیارد تومان دولت سیزدهم به زیرساخت‌های معادن طبس کمک کرده است، افزود: یکی از مهم‌ترین مطالبه‌های چندین ساله بحث جاده معادن بود که در حال احداث است و امیدواریم سال آینده ۲۰ کیلومتر آن به بهره‌برداری برسد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس با اشاره به حوزه مسکن گفت: در شهرستان طبس در حال حاضر هفت هزار مسکن در دست ساخت است و ۵۶ واحد به بهره‌برداری رسیده است و شهرستان طبس در زمینه واگذاری زمین در استان رتبه اول دارد.

وی در خصوص حوزه راه‌های طبس عنوان کرد: طی یک ماه گذشته بحث ۵۱ کیلومتر باند دوم با اعتبار یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در دستور کار قرار گرفته است و از برکات نظام است.

رحیمی به توسعه بیمارستان طبس اشاره کرد و افزود: در این زمینه معادن طبس به میدان آمده‌اند و ۴۰ میلیارد تومان جهت افزایش و توسعه این بیمارستان به ۱۵۰ تختخواب کمک کرده‌اند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس با اشاره به بحث توسعه عشق‌آباد و دستگردان این شهرستان گفت: سال گذشته اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان تخصیص دادیم و ۵۰ درصد سطح آسفالت شهرستان را به روستاهای محروم اختصاص دادیم.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور