محمود رمضانی معاون فرهنگی و امور رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: دوره آموزشی روزنامه‌نگاری پیشرفته «روزنامه‌نگاری کوله‌پشتی» با هدف ارتقای سطح دانش و مهارت روزنامه‌نگاران استان خراسان جنوبی،  در بیرجند برگزار گردید.
، محمود رمضانی در توضیح این خبر گفت: دوره آموزشی روزنامه‌نگاری پیشرفته «روزنامه‌نگاری کوله‌پشتی» با هدف ارتقای سطح دانش و مهارت روزنامه‌نگاران استان خراسان جنوبی، امروز در بیرجند برگزار شد.
وی افزود: این دوره که با همکاری دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها، موسسه مطبوعاتی گروه رسانه‌ای پیام خاوران امروز و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی برگزار شد، با تدریس تقی دژکام، روزنامه‌نگار و مدرس دانشگاه، به مدت هشت ساعت از ساعت ۸ صبح تا ۱۶ ظهر ادامه داشت.
رمضانی اظهار داشت: در این دوره، مباحثی مانند تعریف و اهداف روزنامه‌نگاری کوله‌پشتی، اصول و معیارهای انتخاب موضوع، روش‌های جمع‌آوری اطلاعات و منابع، نوشتن تیر لید و شرح خبر، اصول ویرایش و تصحیح متن، ارائه نمونه‌های موفق و ناکام از روزنامه‌نگاری کوله‌پشتی در داخل و خارج از کشور و همچنین راهکارهای رفع مشکلات و چالش‌های این نوع روزنامه‌نگاری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
گفتنی است در پایان این دوره آموزشی که با استقبال گسترده روزنامه‌نگاران و علاقه‌مندان به رسانه‌های خبری مواجه شد، درصورت کسب حد نصاب امتیاز  در ۴ دوره آموزشی گواهینامه صادر خواهد گردید

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور