سرپرست گروه قرآن و عترت اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌ جنوبی از برگزاری دوره تربیت مربی آموزش نوین قرآن کریم در استان با هدف ساده‌سازی آموزش قرائت و استانداردسازی محتوای آموزشی خبر داد.

؛ علی‌اکبر درانی‌پور بیان کرد: دوره تربیت مربی آموزش نوین قرآن کریم (طرح بشری) به همت گروه قرآن و عترت اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌ جنوبی و با همکاری مؤسسه قرآن و عترت نور هدایت از ۱۶ تا ۱۸ آذرماه ویژه مربیان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این دوره با حضور مدرس کشوری، ابراهیم کرمانی‌نژاد، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، آموزش و توسعه مشارکت‌های امور قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

درانی پور با بیان اینکه علاقه‌مندان می‌توانند از طریق سایت www.qia.ir در این دوره آموزشی ثبت‌نام کنند؛ گفت: این دوره در شهرستان بیرجند برگزار و به افراد شرکت‌کننده، گواهینامه معتبر از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعطا می‌شود‌.

سرپرست گروه قرآن و عترت اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌ جنوبی اظهار کرد: استاندارد کردن محتوا و مطالب آموزشی، جلوگیری از اتلاف زمان آموزش، آموزش قابل فهم برای همه افراد جامعه، پرورش افراد با سطح علمی و آموزش بالا برای فعالیت در امور قرآنی و ساده‌ سازی آموزش قرائت قرآن از اهداف این طرح است.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور