رضائی گفت: دوره آموزشی خانواده و فضای مجازی جهت بالابردن سواد رسانه و فرهنگ استفاده از فضای مجازی خانواده‌ها برگزار می‌شود.

سجاد رضائی مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی ز در جمع خبرنگاران گفت: فضای سایبری در زندگی همه مردم رسوخ کرده و برخی افراد وابستگی شدیدی به فضای مجازی پیدا کرده‌اند.
وی افزود: شیوع بیماری کرونا و ورود آموزش مجازی به میان خانواده‌ها، باعث شده دانش‌آموزان، اولیا و دانشجویان، وقت بیشتری از زندگی خود را در فضای مجازی سپری کنند.
مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی گفت: متأسفانه بسیاری از افراد جامعه بدون دانش لازم وارد فضای سایبری می‌شوند و در بسیاری از موارد در دام پیام‌های نادرست و انحرافی و حتی کلاه‌برداری‌ها قرار می‌گیرند.
رضائی اظهار کرد: وابستگی شدید افراد به فضای مجازی، اثرات بسیاری بر کانون خانواده دارد و اعضای خانواده کمترین مراودات و گفت‌وگوی همدلانه را با یکدیگر دارند.
وی افزود: این موضوع آسیب‌هایی به وجود آورده که در کنار سایر عوامل مخرب روابط خانوادگی، موجب سست‌شدن بنیان خانواده‌ها، طلاق عاطفی زوجین و کمرنگ‌شدن صمیمیت میان اعضای خانواده شده همچنین زمینه گسترش شکاف نسلی را فراهم کرده است.
مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی گفت: تلاش برای به حداقل رساندن تهدیدهای شبکه‌های مجازی در کاهش سلامت و پایداری نهاد خانواده، ضرورتی انکارناپذیر است.

وی اظهار کرد: اگر تمام افراد جامعه از سواد رسانه‌ای لازم برخوردار باشند می‌توانند به درستی از این فضا بهره‌مند شوند و آسیب‌رسانی‌های آن را به حداقل برسانند.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی گفت: سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی جهت بالابردن سواد رسانه‌ای خانواده‌ها، دوره آموزشی خانواده و فضای مجازی را برگزار می‌کند.
رضائی افزود: این دوره توسط استاد محمدحسین شاه‌آبادی دکترای علوم ارتباطات و کارشناس خانواده به صورت مجازی در سامانه نسرا https://lms.nasraa.ir/ تدریس می‌شود.
وی اظهار کرد: این دوره شامل ۱۸ سرفصل است که به موضوعات مختلف می‌پردازد و در پایان به افرادی که در آزمون قبول شوند، گواهینامه اعطا می‌شود.
مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی گفت: علاقه‌مندان شرکت در این دوره می‌توانند تا ۸ آذرماه ، با ورود به سامانه نسرا https://lms.nasraa.ir/ ابتدا عضو سامانه شوند سپس با کلیک روی لینک https://yun.ir/savad123 به صورت مستقیم در دوره خانواده و فضای مجازی ثبت‌نام کنند.
رضائی افزود: جهت مشاهده کلاس‌ها، افراد از قسمت “ورود و عضویت” وارد سامانه نسرا می‌شوند؛ سپس وارد قسمت یادگیری الکترونیکی شده و با کلیک روی نام دوره موردنظر، وارد بخش کلاس‌ها می‌شوند.

وی اظهار کرد: سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی دوره‌های مختلفی در زمینه سواد رسانه‌ای تاکنون برگزار کرده و در آینده نیز کلاس‌های حضوری و مجازی برگزار می‌کند.