معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: دوره آموزشی بسته تحولی «خوانا» با هدف ارتقای سطح مهارت‌های چهارگانه زبانی و رویکرد تلفیقی سه مولفه اساسی از مهارت‌های زندگی، مسوولیت‌پذیری، جرات‌ورزی و ادب در این استان آغاز شد.

 محمد زمانی در حاشیه افتتاحیه دوره آموزشی بسته تحولی خوانا که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور مجازی وزیر آموزش و پرورش، معاون آموزش ابتدایی وزیر و مدیرکل دفتر آموزش پیش دبستانی و دبستانی، برگزار شد، افزود: اجرای بسته تحولی خوانا بستری مناسب برای پرورش همه ابعاد انسانی است.

وی تصریح کرد: اجرای دقیق این بسته رسیدن به حیات طیبه و  اهداف سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش را محقق می‌کند و در واقع کلاس درس یکی از ارکان مهم حکومتی آموزش و پرورش است که برای تعالی نیازمند همکاری، وحدت و همدلی بین عوامل مختلف آموزشی و پرورشی درون و برون سازمانی است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ضمن ارائه گزارشی از نحوه اجرای این طرح در استان گفت: آموزگاران و مدرسان استانی باید برای اجرای موثر، هدفمند و هوشمندانه بسته تحولی خوانا با استفاده از طرح‌های ابتکاری مبتنی بر آموزش‌های نوین و به روز گام‌های بلندی بردارند.

وی اظهار داشت: بسته تحولی خوانا ترکیبی از مهارت‌های خواندن، نوشتن و آداب زندگی است و از آن جهت که بهترین دوران برای تعمیق و اثربخشی آموزش مهارت‌های چهارگانه زبانی و زندگی، دوران کودکی و مقطع ابتدایی است لذا با اجرای آن علاوه بر پرداختن به دغدغه اساسی موجود، می‌توانیم شاهد اجرای موفق یکی از برنامه‌های سند تحول بنیادین در مدارس باشیم.