🔹معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: یکی از دلایل مؤثر در حفظ امنیت، عزت و اقتدار کم نظیر امروز نظام جمهوری اسلامی ایران، پشت سر گذاشتن با افتخار دوران ۸ ساله دفاع مقدس است.
محمدرضا طالبی با بیان این مطلب در جلسه برنامه ریزی تجلیل و تکریم از پیشکسوتان دفاع مقدس خاطرنشان کرد: هر میزان هزینه در موضوع تجلیل و تکریم از زمندگان هشت سال دفاع مقدس ، عین فایده است.
🔹وی متذکر شد: معاندین خارجی و عوامل فریب خورده داخلی در تلاشند تا با برنامه ریزی ارزش های نظام اسلامی را زیر سؤال برده و تضعیف و خدشه دار نمایند.
🔹به گفته وی؛ هدف دشمن این است که از طریق تضعیف نظام، به مطامع شوم خود دست یابد.
🔹معاون استاندار تصریح کرد: به هر میزان که در موضوع شهید و شهادت، مقاومت، گرامیداشت یاد و خاطره ۸ سال دفاع مقدس و تکریم و تجلیل از زمندگان سلحشور فعالیتی صورت پذیرد، هنوز نمی توانیم دینی که به گردن ماست را ادا نماییم.
🔹طالبی گفت: در بحث برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم تجلیل و تکریم از پیشکسوتان دفاع مقدس در شهرستان های تابعه استان، نهایت اهتمام و همکاری صورت خواهد گرفت .
🔹به گفته وی؛ به دستگاه ها اجرایی استان نیز تأکید شده در این خصوص به شهرستان ها کمک نمایند.

🔹معاون استاندار، شعار هفته دفاع مقدس امسال را شعار “ما مقاوم هستیم” عنوان کرد و خواست در سربرگ مکاتبات اداری و تبلیغات محیطی ادارات مورد توجه قرار گیرد.
🔹طالبی با اشاره به برنامه محوری تجلیل از ایثارگران، اظهار داشت: این برنامه محوری باید طوری برنامه ریزی و تدبیر گردد که رزمندگان بتوانند از سخنرانی مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) نیز نهایت استفاده را ببرند.
🔹وی تأکید کرد: در برگزاری برنامه های هفته دفاع مقدس رعایت دستورالعمل های بهداشتی متناسب با وضعیت رنگ بندی کرونایی، استفاده از ماسک، فاصله گذای اجتماعی، رعایت سقف زمانی دوساعته و… اعمال گردد.
🔹به گفته وی؛ به جهت اهمیت موضوع، در انعکاس برنامه های هفته دفاع مقدس در تمام مناطق از ظرفیت صدا و سیمای استان و فضای مجازی نیز استفاده شود.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور