رئیس اداره پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: از فردا (شنبه) تا دوشنبه هفته آینده کاهش دمای هوا در استان بین پنج تا هشت درجه پیش‌ بینی می‌شود.

جواد نخعی ر افزود:با توجه به الگوهای پیشیابی هواشناسی از امروز تا فردا شنبه با نفوذ فعالیت توده هوای ناپایدار جوی و تقویت کم فشار سطح زمین ابتدا وزرش باد شدید، خیزش گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی در نقاط جنوبی، شرقی و طبس قابل پیش‌بینی است.

وی ادامه داد: در ادامه رگبار و رعد و برق و احتمال صاعقه و بارش باران در مناطق مستعد و کوهپایه‌ای و نیز بارش برف در گردنه‌ها و نقاط مرتفع استان تا قبل از ظهر فردا قابل پیش‌بینی است.

رئیس اداره پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: بیشترین بارش‌ها از شب گذشته در استان مربوط به خرو طبس با سه میلی‌متر و اسلامیه و فتح آباد فردوس حدود ۲ میلی‌متر و نیز بارش برف اندکی هم در بشرویه گزارش شده است.

وی با بیان اینکه امروز در مناطق جنوبی شهرستان نهبندان وقوع روان آب قابل پیش‌بینی است اظهار کرد: در شبانه‌روز گذشته قاین با پنج درجه سانتی‎گراد خنک‌ترین و دهسلم با ۱۹ درجه گرم‌ترین ایستگاه استان بود.

نخعی بیان کرد: همچنین در این مدت تغییرات دمایی مرکز استان یک تا ۱۵ درجه به ثبت رسید اما فردا صبح، کمینه دما در بیرجند به سه درجه زیر صفر می‌رسد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور