#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: براساس مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونای کشور، دفترچه بیمه پایه سلامت رایگان ، در دوره شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا بدون الزام به ارزیابی وسع ، در اختیار مشمولین قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت استان خراسان جنوبی ؛ روز چهارشنبه بیست و یکم آبانماه ۹۹ مدیرکل بیمه سلامت استان در نشستی به مصوبات جلسه چهل و سوم ستاد ملی مدیریت کرونای کشور اشاره کرد و گفت: براساس این مصوبات، دفترچه بیمه پایه سلامت رایگان ، در دوره شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا بدون الزام به ارزیابی وسع ، در اختیار مشمولین قرار می گیرد.

دکتر علی اربابی مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی ادامه داد: تا پایان سال جاری، متقاضیان پوشش بیمه رایگان (اعم از صدور اولیه یا تمدید) در صورت سکونت در شهر، می­توانند بدون ثبت درخواست ارزیابی وسع از پوشش بیمه پایه سلامت رایگان با اعتبار شش ماهه برخوردار گردند.

وی تصریح کرد: این گروه از بیمه شدگان مطابق ضوابط جاری، صرفا امکان استفاده از خدمات بخش دولتی را خواهند داشت و برای این افراد دفترچه بیمه ۱۲ برگی صادر و تحویل خواهد شد.

اربابی افزود: افرادی که می خواهند از خدمات موسسات خصوصی نیز استفاده کنند، کماکان می توانند براساس خود اظهاری و پرداخت حق بیمه کامل و یا با درخواست ارزیابی وسع و نتیجه آن (پرداخت ۵۰ یا ۱۰۰درصد حق بیمه) و رعایت ضوابط مربوط به دوره انتظار، پوشش بیمه ایرانیان دریافت کنند.

مدیرکل بیمه سلامت تاکید کرد: برای این گروه از بیمه شدگان که دفترچه بیمه ایرانیان دریافت می کنند، پس از اعلام نتیجه ارزیابی وسع، امکان اعتراض به نتیجه اعلامی وجود نخواهد داشت.

این مقام مسئول ادامه داد: بیمه شدگانی که در حال حاضر از پوشش بیمه سلامت همگانی رایگان برخوردار می باشند ، در صورت تمایل می­توانند مطابق با ضوابط موجود پس از ابطال دفترچه بیمه سلامت، از پوشش بیمه ایرانیان برخوردار شوند.

اربابی گفت: ساکنین روستاها، شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و عشایر نیز می­توانند تا پایان سال جاری بدون ارزیابی وسع ، دفترچه بیمه روستاییان رایگان با اعتبار شش ماهه دریافت و یا دفترچه بیمه فعلی خود را در صورت اتمام اعتبار تمدید نمایند.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی افزود: امکان انصراف و استرداد وجه برای بیمه شدگانی که با پرداخت حق بیمه در دوره انتظار ۱۰ روزه قرار دارند، وجود نداشته و برای این افراد در صورت بستری شدن در بیمارستان، صدور معرفینامه بستری امکانپذیر است.

وی اظهار داشت: برای پیشگیری از ازدحام در دفاتر پیشخوان طرف قرارداد و به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، متقاضیان پوشش بیمه کماکان می توانند با مراجعه به پنل ISC درخواست خود را در سامانه ثبت و پس از انتخاب، به پیشخوان مورد نظر مراجعه و دفترچه بیمه خانوار خویش را دریافت نمایند.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی در پایان به اهمیت نقش رسانه ها برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و همچنین افزایش رضایتمندی بین مردم اشاره کرد و گفت: رسانه ها، جراید و مطبوعات استانی می توانند با همکاری بیش از پیش با بیمه سلامت در زمینه آگاه سازی و اطلاع رسانی هرچه بهتر و موثرتر موارد مطرح شده از ایجاد تجمع و ازدحام در دفاتر پیشخوان جلوگیری  نمایند تا از شیوع بیماری کرونا نیز جلوگیری شود.