نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: دشمن با همه گزینه‌ها به جنگ ایران آمده و اغلب گزینه‌هایش نیز به شکست منتج شده است.

 حجت‌الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که با موضوع “بررسی الزامات فرهنگی شعار سال بر مبنای اندیشه تمدنی اسلام” برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران در حالی به وقوع پیوست که این کشور حیاط خلوت آمریکا بود و ده‌ها سال روی سبک زندگی مردم کار کردند.

وی با بیان اینکه تخریب به ویژه در امور فرهنگی و سیاسی خیلی ساده‌تر از بازسازی است گفت: باورهای دشمن آسیب خورده و در این مدت، مهندسی دشمن در تبلیغات و فتنه‌ها با وجود اینکه به انواع امکانات جدید مجهز هستند به شکست منتج شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: معدل کار ما، امیدوار کننده است در عین حال که شاید کار یک شخص با وظیفه او، سازگار نباشد.

وی بر لزوم نقش‌آفرینی مردم در اقتصاد کشور تاکید کرد و گفت: تجربه ۴۴ ساله انقلاب نشان می‌دهد هر جا روی پای خود ایستاده‌ایم، دست قدرت الهی از آستین بیرون آمده است.

نشست شورای فرهنگ عمومی استان خراسان جنوبی امروز با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و اعضای شورا در دفتر امام جمعه بیرجند برگزار شد.

همچنین قرارگاه استانی جهاد تبیین امروز با حضور استاندار خراسان جنوبی و نماینده ولی فقیه در استان تشکیل جلسه داد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در این نشست با تاکید بر اینکه با آرمان‌های انقلاب فاصله نداریم و فاصله را دشمن ایجاد می‌کند گفت: آگاهی‌بخشی به جامعه شرط اول موفقیت ما در کوتاه کردن دست دشمن است.

وی اظهار کرد: استعمارگران اروپایی در مستندی می‌گفتند برای تسلط بر هر جامعه و کشوری به دو طیف خائن برای اینکه ابزارشان شوند و اکثریت نادان که در نفوذ آنها را بپذیرند، نیاز دارند.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه استعمارگران تسلط بر سطح جهان را می‌خواهند افزود: آنها از طریق عناصر خائن و نادانی نادان‌ها جریان راه می‌اندازند و هر کشوری که بخواهد از دست استعمار خلاص شود، شرط اولش آگاهی دادن به جامعه است.

وی با اشاره به اینکه آگاهی دادن از نظر وظیفه انسانی، اسلامی و ملی برای حفظ جان، مال، ناموس و آزادی شرط اولیه است گفت: آگاهی دادن متکی به این نیست که همه نیازهای جامعه برآورده شود سپس آگاهی دهیم بلکه باید آگاهی بدهیم تا بتوانیم نیازهای جامعه را برآورده کنیم چون دشمن خلل، اغتشاش، جنگ و تحریم ایجاد می‌کند و آسیب هایی هم که می‌بینیم به ‌خاطر نفوذ عده‌ای بوده که منویات دشمن را دنبال کردند.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه چه طرحی برای خانواده‌ها، آموزش و پرورش، حوزه و دانشگاه داریم که فرزندان را به گونه‌ای تربیت کنند که از دشمن نفوذ نپذیرند؟ تصریح کرد: ما اکنون در مشکلات اشتباهات قبلی گیر کردیم؛ باید آگاهی بدهیم تا نسل آینده مشکلات ما را نداشته باشد.

وی افزود: آگاهی دادن یک مسئله اصلی است‌، امر به معروف و نهی از منکر و اولویت فرهنگ برای همین است که اگر ما هوشیار باشیم تحت تأثیر دشمن قرار نمی‌گیریم.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی یادآور شد: اغتشاشاتی که سال گذشته انجام شد به وسیله افرادی بود که آگاهی کافی نداشتند؛ دروغ‌های دشمن را پذیرفتند اما شما واقعیت و حقیقت‌ها را نتوانستید به فرزندان خود بگویید و مشکل همین‌ جاست.

وی گفت: فرزندان ما وقتی نمی‌توانند اغتشاش کنند که شما آنان را طوری پرورش دهید که آگاه باشند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم جامعه ایده‌آل داشته باشیم باید قبل از هر چیز به مردم آگاهی دهیم گفت: آگاهی ضرورت اولیه است و بقیه امور در پای آگاهی می‌تواند جای خود را پیدا کند و گرنه آدم نادان به دست خودش خود را نابود می‌کند.

وی بیان کرد: آگاهی واجب اولیه است و گرنه در کشورهای دیگر نیازهای اولیه مردم از کشور ما بیشتر است؛ ۶۸ هزار انسان زمستان گذشته در اروپا از سرما جان دادند آیا نیاز اولیه نداشتند؟ جریاناتی که در خیابان‌های فرانسه و انگلیس است به خاطر همین بر زمین ماندن نیازهای اولیه آنها است.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی گفت: همه کشورها مشکل دارند اینکه می‌بینید مواد غذایی و انرژی با این حرص از ایران به کشورهای دیگر قاچاق می‌شود چون نیاز و قیمت‌ها در آن کشورها آن قدر زیاد است که خودروهای قاچاق سوخت در ایران ردیف می‌شوند و هر روز شاهد تصادف در جاده‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه ما در بهترین شرایط هستیم اما شرط آن آگاهی‌بخشی به جامعه است گفت: اگر آگاهی به صورت صحیح داشته باشیم هیچ‌ وقت به حالت انفعالی عمل نمی‌کنیم.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه اگر تخلف از سیاست‌های نظام و امامین انقلاب نبود با آرمان‌هایمان فاصله نداشتیم تصریح کرد: به دلیل نبود آگاهی در جامعه برای جداسازی نادان‌ها از مزدوران دشمن و افراد مغرض باید بسیار هزینه کنیم؛ در فتنه‌ای که سال ۸۸ به وجود آمد هشت ماه طول کشید تا آگاهی به جامعه تزریق شود و افراد ناآگاه که شایعات را پذیرفتند از مزدوران دشمن جداسازی شوند.

وی با اشاره به ضرورت آگاهی‌بخشی به جامعه نسبت به جنایات استعماگران غربی در سراسر دنیا و ایران افزود: امیدواریم همه کسانی که در حوزه جهاد تبیین و آگاهی‌بخشی به جامعه مسئولیت دارند با هماهنگی، انتخاب بهترین طرح‌ها، با اولویت بالاترین مسائل و زمان‌بندی و نظارت لازم حرکتی در جامعه ایجاد کنند که دیگر افراد نادانی که بار دشمن را به دوش بکشند، نداشته باشیم و تعداد این افراد به صفر برسد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور