رییس سازمان برنامه و بودجه با پیگیری استاندار خراسان جنوبی دستور تخصیص صد درصدی اعتبارات استان را صادر کرد.

 حمید ملانوری درخصوص این دیدار گفت: در جریان دیدار با رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، تخصیص اعتبارات و تحقق کامل مفاد تفاهم‌نامه‌های منعقده مطرح شد که نظر مثبت دکتر نوبخت را جلب کرد.

وی ادامه داد: مجموع اعتبارات استان اعم از تملک دارایی، توازن، نفت و سایر ردیف‌ها حدود ۵۰۰ میلیارد تومان است که با توجه به شرایط خراسان ‌جنوبی و کم برخورداری این استان، خواستیم این اعتبار به طور کامل تخصیص یابد.

استاندار خراسان جنوبی به سفرهای «محمدباقر نوبخت» به استان اشاره کرد و گفت: در جریان سفر به استان، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور متعهد شد مبلغ ۹۴۰ میلیارد تومان طی دو سال به استان اختصاص یابد که حدود ۵۰ درصد این مبلغ تاکنون محقق شده است.

وی افزود: درخواست ما در این دیدار این بود که بقیه این اعتبار تامین شود که بنا به گفته دکتر نوبخت ۴۷۰ میلیارد باقیمانده تا پایان سال مالی ۹۹ در اختیار استان قرار می‌گیرد.

ملانوری گفت: در زمینه پروژه‌های جهش تولید و نیروگاه‌های خورشیدی نیز مقرر شده بود از محل تفاهم‌نامه مبلغ ۷۵ میلیارد تومان یارانه به استان اختصاص یابد که دستور این اعتبار را هم گرفتیم.

وی بیان کرد: دستور بعدی رییس سازمان برنامه و بودجه در این دیدار در زمینه تامین یارانه سه هزار فرصت شغلی صنایع دستی بود.

استاندار خراسان جنوبی گفت: معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در این نشست از تحولات صورت گرفته در استان و اقداماتی که در زمینه مسکن اقشار کم‌درآمد و مدیریت بیماری کرونا انجام شده است، تشکر کرد.

وی افزود: امیدوارم شرایط کشور و اعتبارات، اجازه تحقق کامل این وعده‌ها را بدهد و بتوانیم از این اعتبارات در راستای توسعه استان بهره ببریم.

مجید پورعیسی رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان خراسان جنوبی نیز در این دیدار، استاندار را همراهی کرد.