نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: تجمع بزرگ مسلمانان به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی، خط و نشان دوباره برای بدخواهان اسلام و جبهه‌های استکباری است.

 حجت‌الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند که در مسجد جامع المهدی (عج) اقامه شد، افزود: مرز دیانت، میزان دوستی و دشمنی است که جابر بن انصاری اولین زائر ابا عبدالله الحسین (ع) آن مرز را ترسیم کرد و امروز به مسأله مهمی در عدالت‌خواهی تبدیل شده است.

وی گفت: کسی که عشق به امام حسین (ع) داشته باشد، ظالم در دل او جای ندارد و هر کسی به عمل قومی راضی باشد در کار آنها شریک است پس دوستدار اباعبدالله شریک عمل ظالمان نیست.

امام جمعه بیرجند اظهار داشت: روزی در پیش است که دیگر چیزی برای انسان خاصیتی ندارد فقط قلب سلیم و سالم به دادرس انسان می‌آید که مطیع حق باشد زیرا این قلب پذیرای ظلم و نفاق نیست.

وی افزود: حواسمان جمع باشد که در آزمایش‌های آخرالزمانی به نفس رها نشویم و در مقطعی که همه ظلم و کفر در مقابل اسلام قرار گرفته است، معین حق باشیم و معین ظلم نباشیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی تصریح کرد: در بحث جهاد تبیین مردم و مسوولان با احساس وظیفه بیشتر در مقابل تحریف‌ها و فتنه‌ها، پیروزی اسلام را بر کفر و نفاق رقم بزنند.

وی با اشاره به اینکه بیست و سوم ماه صفر سالروز شهادت عمار یاسر در جنگ صفین است گفت: شاخصه عمار از مهمترین مسایلی است که امروز در دنیای ما کاربرد دارد و آن بصیرت است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه عمار یاسر نماد بصیرت است افزود: آنهایی که راه دیگر را رفتند و با خاندان پیغمبر جنگیدند و جنگ صفین، نهروان و جمل را به راه انداختند اینها که نماز می‌خواندند و مستحبات انجام می‌دادند اما چون بصیرت نداشتند در مقابل جبهه حق قرار گرفتند.

وی گفت: سیستم حکومتی یک بحث است اما مردم آنچه را رقم می‌زنند، مرکب است و این طور نیست که مردم قبل انقلاب طاغوتی و بعد از انقلاب، اسلامی شدند لذا مردم ربطی به طاغوت ندارند پس نباید تصور کرد چون انقلاب شده همه مردم انقلابی شدند و این موضوع در دوران جاهلیت هم‌ صدق می‌کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی بیان کرد: با مبعوث شدن پیامبر اسلام (ص) همه مسلمان نشدند زیرا اگر می‌شد این همه آیه قرآن در مورد نفاق نداشتیم.

وی افزود: وقتی حکومت و حاکمیت دست طاغوت است فقط از امکانات برای فساد جامعه لجام‌گسیخته استفاده می‌کند اما وقتی حکومت دست انسان‌های صالح باشد، آسیب‌ها کم می‌شود اما بر نمی‌افتد پس در جامعه ترکیبی زندگی می‌کنیم و بصیرت می‌خواهیم.

خطیب جمعه بیرجند گفت: در آن زمان عده‌ای به اسم اسلام اما علیه اسلام به میدان آمدند، با پیغمبر و فرزندان او جنگیدند اما نماز اول وقت می‌خواندند و عده‌ای فریب می‌خورند.

وی اظهار داشت: الان هم داعشی که همه را از سر راه بر می‌دارد با اسم مسلمانی است اما انسان‌های احمقی هستند و با همه رسوایی که سران کشورهای غربی اعلام می‌کنند، سلاح به دست علیه اسلام می‌جنگند زیرا تقوا ندارند.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی گفت: در مقابل آن مردم ایران اسلامی که بعد ۴۴ سال این همه توطئه‌ و شیطنت غرب را درک کردند اما به خاطر تقوایی که دارند همچنان پای کلمه الله و حقانیت حق و انقلاب ایستادند که قابل تقدیر است و باید بر پایه بصیرت باشد.

همچنین در نماز جمعه این هفته بیرجند، استاندار خراسان جنوبی با شماری از نمازگزاران گفت و گو کرد و موارد مطرح شده به مدیران مربطه برای پیگیری ارجاع شد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور