#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: در شرایط فعلی، هیچ موضوعی از بیماری کرونا و راهکارهای مهار آن مهمتر نیست.
ملانوری با بیان این مطلب در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا خاطر نشان کرد: از آن جایی که کرونا بر همه حوزه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، امنیتی و… تأثیر گذاشته لذا کنترل این بیماری بر همه چیز اولویت دارد.
🔹وی، ورود به موضوع پیشگیری و کنترل بیماری را از وظایف همه دستگاه ها برشمرد.
🔹به گفته وی؛ هدف اصلی از برگزاری مکرر جلسات ستاد کرونا، تأکید به مدیران برای اجرای مصوبات و اعمال محدودیت ها، رسیدن به استانی عاری از کروناست.
🔹استاندار با تشکر از واحدهای صنفی استان در رعایت ضوابط اعمال شده گفت: بر اساس آمار ارائه شده توسط کمیته نظارت و ارزیابی، تا پایان روز گذشته – شنبه ۲۴ آبان ماه- ۹۵ درصد واحدهای صنفی استان، پروتکل ها را رعایت نموده و ساعت ۱۸ نسبت به تعطیلی واحد خود اقدام نموده اند.
🔹ملانوری با اشاره به مصوبات جلسه روز گذشته ستاد ملی مبارزه با کرونا تصریح نمود: در این جلسه بر بالا بردن سطح سواد سلامت مردم تأکید شد چرا که مردم باید بدانند هر اقدام و محدودیتی در راستای حفظ سلامت آنهاست.
🔹وی افزود: مردم باید به تصمیمات ستاد اعتماد کنند و در اجرای کامل مصوبات همراهی نمایند.
🔹به گفته وی؛ مدیران دستگاه های اجرایی نیز در همه زمینه ها، برگزاری جلسات و نشست ها، خدمات دهی به جامعه هدف و اجرای رزمایش های کمک های مؤمنانه باید بر رعایت ضوابط بهداشتی دقت داشته باشند.
🔹استاندار به موضوع گسترش خدمات در پهنه دولت الکترونیک اشاره کرد و گفت: باید ساز و کارها را به گونه ای طراحی کنیم که مردم بتوانند خدمات مورد نظر خود را در این قالب از دستگاه ها دریافت کنند و نیازی به مراجعه به ادارات نداشته باشند.

🔹ملانوری اظهار داشت: معرفی این زیرساخت به همه اقشار و گروه ها، این فرصت را فراهم می کند که بخش خصوصی در این قالب فعالیت کند و واحدهای صنفی در این شرایط به راحتی فعالیت نمایند.
🔹وی با اشاره به اعمال محدودیت ها برای ورود افراد به آرامستان ها در پنجشنبه و جمعه گذشته، تأکید کرد: محدودیت ها این هفته هم ادامه دارد.
🔹به گفته وی؛ شهرداران و دهیاران باید در اجرای کامل این محدودیت ها طی هفته های آینده جدیت داشته باشند و تجمع ها ترددها را به حداقل برسانند تا ان شاء الله به زودی شاهد قطع زنجیره کرونا در استان باشیم.
🔹استاندار با تأکید بر ضمانت اجرایی دستورالعمل های ستاد کرونا گفت: روند اجرای این مصوبات باید به طور دقیق از طریق کمیته نظارت و ارزیابی ستاد کرونا کنترل شود.
🔹ملانوری، بیماریابی و شناسایی مبتلایان به کرونا را نیز از نکاتی برشمرد که می بایست با همراهی همه حوزه ها با دانشگاه علوم پزشکی انجام شود.
🔹وی به موضوع گلایه های رسیده از فعالیت دستفروشان اشاره کرد و تصریح نمود: شهرداری ها و دهیاری ها باید فعالیت این گروه را تحت نظارت داشته باشند و با فراهم آوردن سازوکار های لازم از فعالیت دستفروشان بعد از ساعت ۱۸ ممانعت نمایند.
🔹به گفته وی؛ اداره کل ورزش و جوانان نیز باید بر فعالیت باشگاه ها نظارت کافی داشته باشد و پروتکل های بهداشتی لازم برای این گروه را تدوین کرده به منظور ارائه در جلسه بعد در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دهد.
🔹استاندار با تأکید بر این که همه باید تلاش کنیم که استان را از ویروس کرونا پاک نماییم، گفت: ستاد ملی کرونا از شنبه آینده اول آذرماه، محدودیت های جدیدی اعمال می کند و ما هم به عنوان کارگزاران نظام باید از آنها تمکین کنیم.
🔹ملانوری متذکر شد: ما باید با لحاظ همه مسایل و ملاحظات فرهنگی و منطقه ای، صرفاً به جهت حفظ سلامت مردم، در راستای بومی سازی مصوبات اقدام نماییم.

🔹وی با بحرانی خواندن شرایط موجود، اظهار داشت: ادارات و دستگاه ها مکلفند با ارائه راهکارهای لازم از تجمع جامعه هدف خود برای دریافت خدمات جلوگیری نمایند.
🔹به گفته وی؛ نحوه برخورد دستگاه ها با شرایط موجود و خدماتی که در این راستا ارائه می کنند در ارزیابی های دوره ای مدیران تأثیر خواهد داشت.
🔹شایان ذکر است: در این جلسه از فرمانداران که به صورت ویدئو کنفرانسی حضور داشتند، خواسته شد با نظارت کامل بر روند اجرای پروتکل ها در ادارات، واحدهای صنفی و سطح جامعه به گونه ای اقدام نمایند که به زودی شاهد قطع زنجیره بیماری در استان باشیم.