معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: هزار و ۷۴۸ زوج جوان استان در سال جاری وام ازدواج دریافت کردند.

مهدی قناد  افزود: ۶ هزار و ۳۴۴ نفر در استان متقاضی دریافت وام ازدواج هستند که از این تعداد هزار و ۷۴۸ نفر در سه ماه امسال موفق به دریافت وام شدند.

وی بیان کرد: از مجموع ۶ هزار و ۳۴۴ متقاضی وام ازدواج، سه هزار و ۳۶۹ نفر در انتظار تعیین شعبه برای دریافت وام، ۳۰۴ نفر در انتظار پذیرش در شعبه، ۶۸۰ نفر در انتظار تکمیل مدرک، ۲۴۳ نفر در انتظار دریافت وام و در مجموع چهار هزار و ۵۹۶ نفر در صف انتظار وام هستند.

معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه در سه ماه نخست امسال ۲۸ درصد زوج‌های جوان متقاضی وام ازدواج موفق به دریافت این تسهیلات شدند گفت: در مجموع فقط ۲۴۳ نفر در صف انتظار اخذ وام هستند بقیه زوج‌ها باید مراحل پذیرش و تعیین شعبه و تکمیل مدارک آنها انجام شود تا به صف انتظار اخذ وام برسند.

وی اظهار داشت: در شرایط کرونایی اهتمام دولت در زمینه وام‌های ازدواج ستودنی است.

قناد افزود: درخصوص وام ازدواج به صورت مستمر آمارهای مربوط از بانک‌ها اخذ و روند پرداخت تسهیلات به جوانان به صورت مداوم رصد می‌شود.

وی عنوان کرد: پرداخت اقساط وام‌های قرض الحسنه ازدواج در سه ماه نخست امسال مانند سایر تسهیلات سیستم بانکی به پایان دوره تسهیلات در ایام کرونا انتقال یافته است.

وی با اشاره به اینکه امسال ۵۰ میلیون تومان وام به هر یک از زوجین متقاضی پرداخت می‌شود که این مبلغ برای ایثارگران ۲ برابر است اضافه کرد: مهلت پرداخت وام زوجین تا ۲ سال پس از ازدواج است و زمان انتظار برای دریافت وام یک تا ۲ ماه است.

معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: طبق بخشنامه بانک مرکزی برای هر ۵۰ میلیون تومان وام ازدواج یک ضامن نیاز است و شرایط بازپرداخت آن هفت ساله و با سود چهار درصد است.

وی افزود: در صورتی که متقاضیان هنگام دریافت وام در بانک‌ها با مواردی خلاف قوانین و مقررات اعلام شده، مواجه شدند به وب سایت بانک مرکزی برای ثبت شکایات مراجعه کنند.