معتمدیان با بیان این مطلب در جلسه تکریم و معارفه فرمانده ای نیروی انتظامی استان خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی در عرصه ها و مقاطع مختلف، بحران های مختلف را مقتدرانه با رأفت اسلامی و با مدارای با مردم، پشت سر گذاشته است.
🔹وی از امنیت به عنوان یکی از مهمترین ارکان حاکمیتی کشورها یاد کرد و گفت: در سایه امنیت است که فعالیت های دیگر حوزه ها ظهور و بروز پیدا می کند و امروزه با وجود همه دشمنان نظام و تهدیدهای آنان، ایران اسلامی یکی از امن ترین کشورهای جهان است.
🔹استاندار با اشاره به جانفشانی های نیروی انتظامی در مدیریت اغتشاشات و مشکلاتی که در تاریخ ادبیات امنیتی کشور ثبت شده،تصریح نمود: طی سال های اخیر با حضور سردار اشتری، پایگاه اجتماعی نیروی انتظامی ارتقاء پیدا کرده و اعتماد عمومی نیز به شکل قابل توجهی افزایش یافته است.
🔹معتمدیان در ادامه به تشریح شرایط استان پرداخت و گفت: خراسان جنوبی با وجود وسعت و پهناوری و مرز مشترکی که با یکی از کانون های ناامنی دنیا دارد، از امن ترین استان های کشور است.
🔹وی با اشاره به نقش نیروهای مسلح، دستگاه قضایی در تأمین امنیت استان، ادامه داد: مردم استان به ویژه مرزنشینانی که در سخت ترین شرایط اقلیمی علاوه بر تأثیری که به عنوان جمعیت مولد در اقتصاد دارند ، در تأمین امنیت استان نقش آفرینی کرده اند.
🔹استاندار اظهار داشت: این که در ۳۳۱ کیلومتر مرز مشترک استان امنیت برقرار است،قطعاً حاصل تلاش ها، زحمات، فداکاری ها و ایثارگری های نیروهای مسلح به ویژه نیروی انتظامی، نظامی، سپاه و ارتش است که با همکاری وهم افزایی کاملاً تحرکات دشمن در فراسوی مرزها را پایش می کنند و با اشراف اطلاعاتی کامل مرزها، با هرگونه اقدامی در مرزها درنطفه برخورد قاطع دارند.
🔹معتمدیان سپس به کارنامه درخشان نیروی انتظامی در ۵ ساله حضور سردار شجاع در استان اشاره کرد و گفت: طی این مدت شاهد ارتقاء شاخص های امنیتی بوده ایم، برای مثال در حال حاضراز نظر جرایم خشن و پرخطر، سرقت های مسلحانه، آدم ربایی و گروگانگیری ها در پایین ترین سطح قرار داریم.

🔹وی ادامه داد: در موضوع مقابله با سوداگران مرگ، خراسان جنوبی از استان های موفق است و هر سال با افزایش کشفیات مواجهیم، از ابتدای امسال نیز ۳۲ تن کشفیات مواد مخدر داشته ایم که با وجود شرایط استان و قرار گرفتن در مسیر دو کریدور اصلی کشور، تنها ۲ درصد کشفیات مربوط به استان است که توان و اشراف نیروی انتظامی، نیروهای اطلاعاتی، سپاه و دستگاه قضایی در کسب این موفقیت ها تأثیر گذار بوده است.
🔹به گفته وی؛ نقش مردم ولایتمدار، متدین و با فرهنگ استان نیز در وضعیت موجود و ایجاد آرامش و نظم و انضباط بسیار مؤثر بوده است.
استاندار متذکر شد: طی این ایام، موضوع انتخابات را داشتیم که علیرغم همه مشکلات در حوزه اقتصادی و متأثر از خشکسالی ها، خوشبختانه مردم حضور حداکثری داشتند و افتخار کسب رتبه دوم را در بحث مشارکت سیاسی در کشور داشته ایم و انتخابات در امنیت کامل در همه مناطق استان برگزار شد .
🔹معتمدیان با تأکید بر این که از ویژگی های منحصربفرد شورای تأمین استان، همدلی است، افزود: به همت همراهی و همدلی اعضای شورای تأمین، نارضایتی ها در حوزه های مختلف به صورت روزانه رصد و پایش می شود و همین کنترل و پیگیری ها سبب شد سال گذشته رتبه اول رضایتمندی عمومی به خراسان جنوبی اختصاص یابد.
🔹وی ادامه داد: در ایام کرونا هم که فشار زیادی به مردم وارد آمد و محدودیت هایی ایجاد شد، استان خدمات خوبی به اقشار آسیب دیده از کرونا ارائه کرد که در نوع خود بی سابقه بود و با وجود همه محدودیت ها، مردم خیر استان که همواره در عرصه های خدمات رسانی پیشرو هستند،خوش درخشیدند.
🔹به گفته وی؛ در بحث فاصله گذاری اجتماعی نیز به واسطه حضور شبانه روزی نیروی انتظامی نظم و انضباط به طور کامل در استان برقرار شد و در شرایطی که شاهد اتفاقات تلخی در کشورهای مدعی پیشرفت بودیم، هیچ بی نظمی در سطح استان نداشتیم.
🔹استاندار در پایان از تلاش های سردار شجاع فرمانده سابق نیروی انتظامی در استان تقدیر کرده و برای سرهنگ فرشید، فرمانده جدید نیروی انتظامی آرزوی توفیق نمود.