پیام استاندار خراسان جنوبی به مناسبت ایام “پایانی ماه صفر”
▪️بسم ا… الرحمن الرحیم
با نزدیک شدن به ایام پایانی ماه صفر، فرا رسیدن سالروز رحلت جانگداز پیامبر مهربانی ها حضرت محمد مصطفی(ص) و همچنین شهادت مظلومانه کریم آل طاها امام حسن مجتبی (ع) و امام رئوف حضرت علی بن موسی الرضا (ع) ،گَرد ماتم بر زمین و زمان می نشیند و افلاکیان و خاکیان، داغدار و سیاهپوش این غم بزرگ می شوند.
▪️به درستی که فقدان رسولان و ائمه اطهار(علیهم آلاف تحیه و الثناء)، پشت اهالی ایمان را می شکند و اندوه را مهمان دل های آنهایی می کند که ملکوتی شدن را در مسیر معرفت و حقانیت اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) می دانند.
▪️بدون تردید مردمان متدین و دین مدار خراسان جنوبی نیز متأثر از این ایام، زانوی غم بغل گرفته و در اندوهی عظیم فرورفته اند، اینجانب ضمن تسلیت رحلت جانسوز فخر عالمیان حضرت رسول(ص) و شهادت سبطین برحق ایشان، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) و نیز آرزوی قبولی عزاداری های همه اهالی عزیز این دیار، امید آن دارم که در پاسداشت این ایام و مشارکت در مراسم عزاداری ویژه این روزها که وظیفه همگی ماست، رعایت شیوه نامه های بهداشتی را در رأس امورات مان قرار دهیم.، باشد که با کوتاهی های ناخواسته، بار تبعات ویروس کرونا را بر دوش نیروهای خدوم و زحمتکش کادر درمان استان سنگین تر نکنیم.
▪️ان شاء ا… ایام پیش رو بتواند در کسب توشه های غنی از علم نبوی، رأفت رضوی و کرامت حسنی نقشی مؤثر داشته و پشتوانه ای محکم برای پیمودن مسیر پرتلاطم زندگی دنیوی و اخروی برای ما باشد.
▪️”سُبحانَ الله یا فارِجَ الهَمّ وَ یا کاشِفَ الغَمّ فَرِّج هَمّی وَ یَسّر اَمری وَ ارحِم ضَعفی وَ قِلَّهَ حیلَتی وَ ارزُقنی حَیثَ لا اَحتَسِب یا رَبَّ العالَمین”
▪️محمدصادق معتمدیان
استاندار خراسان جنوبی