مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: در ایام دهه فجر امسال، چهار کاروان سلامت هلال احمر استان به روستاهای محروم اعزام شدند.

محمدعلی کاوسی اظهار داشت: جمعیت هلال احمر علاوه بر خدمت رسانی در مواقع بحران، اقدامات بشردوستانه و عام المنفعه نیز انجام می‌دهد.
وی افزود: هلال احمر بی‌غرض است اما بی‌تفاوت نیست و در برابر نیازمندان احساس مسوولیت می‌کند، از همین رو طرح‌های مختلفی را برای نیازمندان در برنامه دارد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اعزام کاروان سلامت به روستاهای محروم را یکی از طرح‌های بشردوستانه و خیرخواهانه این جمعیت دانست و گفت: در قالب این طرح، پزشک، ماما و تکنسین داروخانه در روستاها حضور پیدا می‌کنند.
کاوسی تصریح کرد: کاروان سلامت در روستاهای نیازمند، بیماران را ویزیت رایگان می‌کند و همچنین داروی رایگان را در اختیار آنان قرار می‌دهد.
وی ادامه داد: به مناسبت ایام دهه مبارک فجر، ۴ کاروان سلامت هلال احمر استان به روستاهای مختلف محروم در سطح استان اعزام شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: این کاروان‌ها با حضور ۵ پزشک متخصص در روستاهای محروم شهرستان‌های درمیان، نهبندان، سرایان و زیرکوه حضور یافتند.
کاوسی خاطرنشان کرد: در مجموع تعداد ۱۹۲ نفر از خدمات کاروان سلامت در دهه فجر بهره‌مند شدند.

نوشته و خبرنگار : دکتر  ا . زارعی دبیر سرویس پزشکی و سلامت و ا حسن پور